Ziņas

Sabiedrība

Valmierā diskutēs par jauno tehnoloģiju ietekmi uz izglītības procesu

Šodien Valmieras Kultūras centrā norisināsies Augstākās izglītības forums, kurā plānots diskutēt par jauno tehnoloģiju ietekmi uz izglītības procesu, aģentūru LETA informēja Vidzemes Augstskolas sabiedrisko attiecību speciālists Juris Lūsis.

Forumā “Nākotnes tehnoloģiskie izaicinājumi izglītībā” piedalīsies viedokļu līderi – augstākās un vidējās izglītības pārstāvji, kā arī eksperti, kas pārstāv informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) nozari, tāpat darba devēji, lai apzinātu izaicinājumus, kurus izglītībai izvirza tehnoloģiju attīstība. Diskusiju moderēs jauno tehnoloģiju žurnālists Juris Kaža.

“Vai forma, kādā mēs šobrīd piedāvājam izglītību, atbilst tai realitātei, kādā dzīvo mūsdienu tehnoloģiskais jaunietis? Vai jaunieši esošo izglītības sistēmu neuzlūko kā dinozauru, kas nav laicīgi aizgājis uz labākiem medību laukiem?” – tā jautājumus, uz kuriem tiks meklētas atbildes, iezīmē foruma rīkotājs, Vidzemes Augstskolas rektors Gatis Krūmiņš.

Ar savu nākotnes redzējumu dalīsies Rektoru padomes ģenerālsekretārs Andrejs Rauhvargers, SIA “Latvijas Mobilais telefons” prezidents Juris Binde, komunikācijas eksperts Zigurds Zaķis, Vidzemes Augstskolas rektors Gatis Krūmiņš, “SSE Rīga” absolvents un jaunākās paaudzes uzņēmējs Juris Krūmiņš, Latvijas Jauno zinātnieku apvienības (LJZA) valdes priekšsēdētājs Egīls Stalidzāns, IZM Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta direktore Agrita Kiopa, Valmieras pilsētas domes priekšsēdētājs Jānis Baiks, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras padomes priekšsēdētājs Aigars Rostovskis un Latvijas Organiskās sintēzes institūta Zinātniskās padomes priekšsēdētājs Ivars Kalviņš.

Foruma laikā tiks apbalvoti jaunieši, kuri iesūtījuši zinātniski pētnieciskos darbus Vidzemes Augstskolas un LJZA rīkotajam konkursam “Tehnoloģijas nākotnes izglītībā”. Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstītajam konkursam projekta “Zinātnes popularizēšana jauniešiem 2015” laikā iesniegti 28 darbi no visas Latvijas.

Pasākumā aicināti piedalīties un izteikt arī savu redzējumu mācību iestāžu, akadēmiskās vides un IKT nozares pārstāvji. Plašāka informācija par programmu un pieteikšanos atrodama augstskolas mājaslapā “www.va.lv”.

LETA