Ziņas

Sabiedrība

Valmierā diskutēs par ilgtspējīga sabiedriskā transporta attīstību Vidzemes reģionā

Vidzemes Augstskolas Inženierzinātņu korpusā šodien no plkst.10 līdz 14 norisināsies seminārs “Ilgtspējīga sabiedriskā transporta attīstība Vidzemes reģionā: problēmas, izaicinājumi un iespējas”.

Kā aģentūru LETA informēja Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Kristīne Melece, Eiropas Savienības (ES) atjaunojamās enerģijas un klimata politikas mērķi paredz līdz 2020.gadam nodrošināt vismaz 10% no enerģijas patēriņa transporta sektorā iegūt no atjaunojamiem energoresursiem, arī biodegvielas. Turklāt degvielas piegādātājiem līdz 2020.gadam ir jāsamazina siltumnīcefekta gāzu (SEG) emisiju apjoms par 6%, salīdzinot ar 2010.gadu.

Seminārā piedalīties aicināti valsts, pašvaldību iestāžu pārstāvji, transporta, enerģētikas un vides aizsardzības speciālisti, studenti, plašsaziņas līdzekļu pārstāvji un citi interesenti.

Seminārs tiek organizēts 13.Eiropas reģionu un pilsētu nedēļas atvērto durvju dienu laikā, kas no 1.septembra līdz 30.novembrim norisinās 31 Eiropas valstī – 177 reģionos un pilsētās.

Darba kārtība un reģistrēšanās semināram pieejama pašvaldības mājaslapā “www.valmiera.lv”.

Semināru atklās Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks (“Valmierai un Vidzemei”), kurš 14.oktobrī Briselē ES Reģionālās partnerības darba grupā “Inovatīvā partnerība ilgtspējīgas enerģētikai 2020” (IPSE 2020) uzstāsies ar prezentāciju par ilgtspējīga sabiedriskā transporta attīstības izaicinājumiem Latvijā.

Pārstāve no Zviedrijas Anna Sefvestade Albinsone un Tartu pilsētas pašvaldības pārstāvis Januss Tamms no Igaunijas stāstīs par praktiskiem piemēriem un pilotprojektiem ilgtspējīgai sabiedriskā transporta attīstībai, izmantojot biometānu un dabasgāzi, iepazīstinās ar rezultātiem un turpmākajām darbībām.

Semināra otrajā daļā tiks apspriesta Latvijas situācija dabasgāzes un biogāzes sektorā. Vides aizsardzības un reģionālās ministrijas pārstāvis Gustavs Gudzuks raksturos ilgtspējīga transporta nozīmi klimata pārmaiņu problemātikas kontekstā. Latvijas Biogāzes asociācijas pārstāvis Andis Kārkliņš iezīmēs pašreizējo situāciju un nākotnes tendences Latvijas biogāzes nozarē.

Savukārt Kristīne Ruģele no Rīgas Tehniskās universitātes iepazīstinās ar veikto pētījumu par biogāzes izmantošanas iespējām transporta sektorā Valmierā un tehniskajiem aspektiem biometāna un dabasgāzes ražošanai un izmantošanai transportā.

Vidzemes plānošanas reģiona Sabiedriskā transporta nodaļas vadītājs Lotārs Dravants stāstīs par pilotrisinājumiem sabiedriskā transporta organizēšanai reģionos ar zemu iedzīvotāju blīvumu. Savukārt “VTU Valmiera” transporta daļas vadītājs Guntis Kamzols sniegs ieskatu reģionālā sabiedriskā transporta pakalpojumu uzņēmumā.

Semināra izskaņā interesentiem un plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem būs iespēja ekspertiem uzdot interesējošus jautājumus.