Ziņas

Izklaide

Valmierā demonstrēs filmu pieaugušajiem “Akmeņi manās kabatās”

Sestdien, 31.oktobrī, plkst.12 Valmieras Kultūras centra Kamerzālē tiks izrādīta godalgotā latviešu režisores Signes Baumanes pilnmetrāžas animācijas filma pieaugušajiem “Akmeņi manās kabatās”.

Kā aģentūra LETA noskaidroja pašvaldībā, pēc kinoseansa notiks psihoterapeites Tatjanas Griškinas informatīvi izglītojoša lekcija par psihiskās veselības jautājumiem.

Pasākuma pirmajā daļā klātesošajiem būs iespēja noskatīties starptautiskā mērogā atzinību guvušo latviešu režisores Baumanes animācijas filmu pieaugušajiem “Akmeņi manās kabatās”, kurā pausts patiesos notikumos balstīts autores stāsts par viņas ģimenes sieviešu cīņu ar depresiju un citiem dzīves pārbaudījumiem. Savukārt pasākuma otrajā daļā norisināsies informatīvi izglītojoša krīžu un konsultāciju centra “Skalbes” psihoterapeites Griškinas lekcija par psihiskās veselības jautājumiem un pašnāvību profilaksi, kuras laikā būs iespēja diskutēt un uzdot sev interesējošus jautājumus.

Pasākums tiek rīkots Veselības ministrijas un Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) kampaņas “Nenovērsies!” laikā sadarbībā ar krīžu un konsultāciju centru “Skalbes”.

Kampaņas “Nenovērsies!” mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību psihiskās veselības jautājumiem, palīdzēt atpazīt pirmās traucējumu pazīmes un mazināt sabiedrībā pastāvošos aizspriedumus gan pret vēršanos pēc palīdzības, gan pret cilvēkiem, kas ar šiem traucējumiem slimo. Plašāka informācija par kampaņu pieejama mājaslapā “www.nenoversies.lv”.

Ieeja pasākumā ir bez maksas. Vietu skaits ir ierobežots, tādēļ visus interesentus pašvaldība aicina pieteikties jau iepriekš, sūtot pieteikumu uz e-pasta adresi “santa.japenina@spkc.gov.lv” vai zvanot pa tālruni 67387612.