Ziņas

Izklaide

Valmierā demonstrēs dokumentālās filmas par Vestardu Šimku un Mārtiņu Freimani

Mākslas mēneša laikā Valmierā, kinoteātrī “Gaisma”, ikviens interesents varēs noskatīties dokumentālās filmas “Freimis. Mārtiņš Freimanis” par mūziķi Mārtiņu Freimani un “Brāmss un kazas piens” par latviešu pianistu Vestardu Šimku.

Kā aģentūru LETA informēja Valmieras Kultūras centra sabiedrisko attiecību vadītāja Līga Tarbuna, latviešu režisores Rūtas Celmas-Kello dokumentālā filma “Brāmss un kazas piens” kinoteātrī “Gaisma” tiks demonstrēta 13.aprīlī un 20.aprīlī plkst.15.

Filmas laikā dzirdami latviešu komponistu Pētera Vaska un Andra Dzenīša skaņdarbi Šimkus izpildījumā. 13.aprīlī kinoteātrī “Gaisma” viesosies režisore Celma-Kello, lai klātesošajiem pastāstītu par filmas radīšanas procesu. Režisorei iepriekš jau tapušas vairākas filmas par latviešu mūzikas personībām Andreju Jurjānu, Jāni Zariņu, Kārli Zariņu, Paulu Dambi, Marisu Jansonu, Egīlu Siliņu un Tālivaldi Ķeniņu.

Savukārt režisora Arvīda Krieva dokumentālā filma “Freimis. Mārtiņš Freimanis” tiks demonstrēta 15.aprīlī un 22.aprīlī plkst.15. Filmā apkopoti spilgti un emocionāli brīži no mūziķa Freimaņa dzīves. Režisora rīcībā ir unikāli videomateriāli, jo, dzīvojot kaimiņos, mūziķis viņam uzticējies vairāk nekā citiem žurnālistiem, kas par viņu rakstījuši. Ideja par filmas veidošanu režisoram bijusi jau sen, un daudzus gadus tika filmēta Freimaņa dzīve visā tās daudzveidībā.

Dokumentālo filmu “Freimis. Mārtiņš Freimanis” un “Brāmss un kazas piens” apmeklējums bez ieejas maksas.

LETA