Ziņas

Sabiedrība

Valmierā cels maksu par pilsētas sabiedrisko transportu

Valmieras pilsētas pašvaldības domes sēdē apstiprināta pilsētas sabiedriskā transporta biļešu cenas celšana no 0,55 līdz 0,60 eiro, sākot no nākamā gada 1.janvāra, aģentūra LETA noskaidroja pašvaldībā.

Kā galvenais iemesls, kāpēc plānots paaugstināt biļešu cenu, tiek minēts fakts, ka ir iecerēts atjaunot SIA “VTU Valmiera” autobusu parku, kam nepieciešams finansiālo līdzekļu ieguldījums. Tāpat pēc veiktajiem aprēķiniem secināts, ka viena pasažiera pārvadāšana Valmierā izmaksā vidēji 0,70 eiro centus. Līdzšinējo starpību šobrīd kompensē Valmieras pilsētas pašvaldība.

Par dienas biļetes iegādi ar 1.janvāri būs jāmaksā 2,30 eiro. Nedēļas biļetes cena braucieniem no pirmdienas līdz svētdienai maksās sešus eiro, savukārt mēnešbiļete ar laika ierobežojumu maksās 18,60 eiro, bet tāda, kuru var izmantot arī sestdienās un svētdienās, maksās 26,40 eiro.

Tomēr tiek minēts, ka salīdzinājumā ar citām lielajām pilsētām Valmierā arī pēc cenu celšanas paliks vienas no lētākajām sabiedriskā transporta biļetēm Latvijā.

LETA