Ziņas

Sabiedrība

Ielas atjaunošanas laikā Valmierā būs apgrūtināta piekļuve īpašumiem

Šodien plkst.9 Valmierā, Brīvības ielā, tiks sākts pamatu sagatavošanas pēdējais posms pirms asfaltbetona apakškārtas izbūves, tādēļ līdz 3.septembrim privātmāju iedzīvotājiem posmā no Palejas ielas līdz Ķiršu ielai būs apgrūtināta piekļuve saviem īpašumiem, aģentūru LETA informēja Valmieras pilsētas pašvaldībā.

“Līdz šim no šķembām bija izveidotas piebrauktuves pie īpašumiem, taču šobrīd, sagatavojot pamatu asfaltbetona apakškārtas izbūvei, piebrauktuves tiks likvidētas. Pēc tam uz ceļa daļas uzklāsim šķembas 10 centimetru biezumā. Tas būs iemesls, kāpēc iedzīvotājiem būs apgrūtināta piekļuve īpašumiem, jo kopējais brauktuves augstums būs 12 centimetru. Aicinām iedzīvotājus būt saprotošiem un novietot savas automašīnas uz blakus ielām,” norādīja būvdarbu vadītājs Dāvis Skrastiņš.

Ārkārtas gadījumos iedzīvotājiem ir iespējams sazināties ar būvdarbu veicējiem, kuri pie piebrauktuvēm novietos dēļus. Kontaktinformācija iedzīvotājiem ir pieejama uz informatīvajām lapām, kas būvdarbu sākumā tika izsniegtas katram privātmājas īpašniekam.

Iedzīvotājiem, kuru īpašumā ir automašīna ar augstu klīrensu, piekļuve īpašumam būšot iespējama. “Piektdien, 28.augustā, tiks uzsākta asfaltbetona apakškārtas ieklāšana, kas ilgs divas dienas. Pēc tam seguma biezums būs 6 centimetri, kas iedzīvotājiem neradīs šķēršļus piebraukšanai pie saviem īpašumiem. Kad šajā posmā būs izbūvēta asfaltbetona apakškārta, darbi tiks uzsākti nākamajos Brīvības ielas posmos, taču tur ar šādām problēmām nenāksies saskarties, jo piebrauktuve pie veikala “Top!” jau ir izbūvēta. Nelielas neērtības būs, piebraucot pie ēstuves “Kebabnīca”,” piebilda Skrastiņš.

Sabiedriskais transports pašreiz tiekot virzīts pa Jaunzemju ielu un Vienības ielu, savukārt privātiem transportlīdzekļiem kustība norit pa Jāņa Daliņa ielu un Ūdru ielu. Skrastiņš informēja, ka asfaltbetona apakškārta visas Brīvības ielas garumā, izņemot piebrauktuves, tiks izbūvēta līdz 14.septembrim. Ņemot vērā to, ka 20.septembrī gaidāms “Sportlat” Valmieras maratons, līdz tam posmā no Palejas ielas līdz Ķiršu ielai vai Vienības ielai tiks ieklāta arī asfalta virskārta. Būvdarbus paredzēts pabeigt 1.oktobrī.

2014.gadā Brīvības ielā tika pabeigta maģistrālā ūdensvada un atsevišķā posmā arī kanalizācijas izbūve. 2015.gada maijā Brīvības ielā tika uzsākta lietusūdens savākšanas un novadīšanas sistēmas izbūve, kā arī Brīvības ielas galā – krustojumā ar Jaunzemju un Pilātu ielu – rotācijas apļa izbūve. Pašreiz lietusūdens kanalizācija ir izbūvēta līdz Ķiršu ielai, daļā Vienības ielas un Jaunzemju ielā.

Atbilstoši atklātā konkursa rezultātiem darbus veic SIA “Limbažu ceļi”. Plānoto darbu līgumsumma ir 1,1 miljons eiro.