Ziņas

Kriminālziņas

Valmierā autovadītājs uzbrauca uz ceļa izskrējušam zēnam

16.oktobrī pulksten 16:45 Valmierā, Kauguru ielā, vīrietis, vadot automašīnu “Opel”, uzbrauca uz ceļa braucamās daļas izskrējušam zēnam. Zēns izskrējis uz brauktuves, vietā, kur nav paredzēts šķērsot ielu. Ceļu satiksmes negadījuma rezultātā cieta gājējs, kurš nogādāts medicīnas iestādē. Policija skaidro negadījuma apstākļus.

Aizvadītajās dienās laika posmā no 16.oktobra līdz 19.oktobrim Vidzemes reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā aizturēti pieci automašīnas vadītāji, kuri pie stūres sēdušies alkoholisko dzērienu ietekmē. Tajā skaitā četri vadītāji pie stūres sēdušies bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām.

16.oktobrī pulksten 18:21 policijā tika saņemta informācija, ka Burtnieku novadā, Matīšu pagastā, Matīšos, virzienā uz Valmieru nenoskaidrots vadītājs vada automašīnu “Land Rover”, iespējams, būdams alkoholisko dzērienu ietekmē. Izbraucot policijas norīkojumam, minētā automašīnu tika apturēta. Pārbaudot vadītāju, konstatēts, ka automašīnas vadītājs pie stūres sēdies bez tiesībām, kā arī alkoholisko dzērienu reibumā. Vīrieša izelpā konstatēja 2,15 promiles. Policijā sākts kriminālprocess. Tāpat arī sestdien tika ziņots, ka kāds vadītājs Salacgrīvā ar automašīnu “Volvo” brauc neadekvāti, iespējams, alkohola reibumā. Izbraucot policijas norīkojumam, minētā automašīna tika apturēta. Pārbaudot vadītāju, konstatēts, ka vadītājs ir alkohola reibumā, proti, 3,20 promiles, kā arī bez jebkāda veida transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām. Savukārt Cēsīs, kāds vīrietis vadīja automašīnu “VW Polo”, būdams 2,32 promiļu reibumā, bet Alūksnes novadā, Alūksnē vīrietis vadīja automašīnu, būdams 1,91 promiļu reibumā, kā arī bez jebkāda veida transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām. Vakar, 18.oktobrī, Valmierā vīrietis vadīja automašīnu “Citroen”, būdams alkohola reibumā un bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām. Minimālā alkohola koncentrācija izelpā 1,02 promiles. Policijā sākts kriminālprocess.

Valsts policija atgādina, ka alkohols un jebkāda veida transportlīdzekļa vadīšana ir divas nesavienojamas lietas un iereibis transportlīdzekļa vadītājs apdraud ne tikai pats savu veselību un dzīvību, bet arī rada draudus citiem ceļu satiksmes dalībniekiem. Aicinām rūpēties par savu un līdzcilvēku drošību un nekādā gadījumā nesēsties pie transportlīdzekļa stūres alkohola reibumā, tāpat nesēsties automašīnā, kur pie stūres atrodas iereibis vadītājs. Aicinām nepalikt vienaldzīgiem un situācijās, kad rodas pamatotas aizdomas, ka transportlīdzekļa vadītājs pie stūres sēdies reibumā, ziņot par to Valsts policijai, zvanot pa tālruni 110.