Ziņas

Sabiedrība

Valmierā atzīmēs Valmieras puiku dienu

Valmieras integrētajā bibliotēkā un Vidzemes Augstskolā šodien notiks Valmieras puiku diena, kas tiks veltīta arī grāmatas “Valmieras puikas” autoram – rakstniekam Pāvilam Rozītim.

Kā aģentūru LETA informēja Vidzemes Augstskolas studentu apvienības kultūras virziena vadītāja Vera Grāvīte, par godu rakstnieka jubilejai un viņa gara darbam jau sesto gadu pēc kārtas ar dažādu pasākumu kopumu Valmieras integrētajā bibliotēkā un Vidzemes Augstskolā tiks atzīmēta Valmieras puiku diena.

Plkst.11 Valmieras skolu 9.klašu puiši tiksies pasākumā “Valmieras puikas pēc 100 gadiem”, kurā notiks tikšanās ar Ingrīdu Zīriņu – Valmieras muzeja Vēstures nodaļas vadītāju, kas stāstīs par Valmieras puiku takām. Pasākuma laikā notiks saruna par vīrišķību un atbildību ar Sandri Brālēnu – atvaļinātu pulkvežleitnantu, Beverīnas novada deputātu.

Savukārt plkst.18 notiks vakara pasākums “Mēs veidojam citu laiku”, kurā būs iespēja dzirdēt Zīriņas stāstu par romānā “Valmieras puikas” atainoto laiku, redzēt improvizācijas teātra “ViA GARS” uzstāšanos un baudīt muzikālu vakarēšanu kopā ar Vidzemes Augstskolas studentiem.

Rozīša autobiogrāfiskais romāns “Valmieras puikas” stāsta par vienu gadu Valmieras skolēnu un iedzīvotāju dzīvē. Notikumi risinās pirms 1905.gada revolūcijas, kad vietējie iedzīvotāji cīnās par savām tiesībām, rīkojot slepenas sapulces un iedrošinot viens otru uz domām par cīņu.

LETA