Ziņas

Izklaide

Valmierā atzīmēs ģimenes dienu

14.maijā no plkst.10 līdz 17 Valmierā tiks atzīmēta Starptautiskā ģimenes diena, aģentūru LETA informēja Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste Liene Zālīte.

Valmieras pilsētas pašvaldības Ģimenes atbalsta nodaļa un Valmieras jaunatnes centrs (VJC) “Vinda” aicina vecākus un vecvecākus būt kopā ar savām ģimenēm un piedalīties radošās un izglītojošās ģimenes dienas aktivitātēs.

Limbažu ielas stadionā plkst.10 norisināsies “Pūķu lidināšanas svētki”, kur apmeklētājiem būs iespēja sacensties ar savu pašdarināto pūķi. Pasākumā piedalīsies jaunieši no VJC “Vinda”, kā arī aktivitātē aicināts piedalīties ikviens interesents, reģistrējot sevi dalībai pasākuma norises vietā. Savukārt plkst.14 tiks apbalvoti veiksmīgākie pūķu lidinātāji.

Plkst.11 tiks dots starts “Lielajai ratu pastaigai”, kur aicinātas piedalīties gan māmiņas, gan tēti ar mazuļiem ratiņos, lai dotos pastaigā pa Valmieru, kā arī iepazītos un saliedētos ar jaunajām ģimenēm. Pastaigas maršruts: Beātes iela 10-Promenāde-Ziloņu iela-Kultūras centrs-Rīgas iela 42.

Bērniem no plkst.11 līdz 16 būs iespējams piedalīties radošajās darbnīcās. Bērni varēs izgatavot dažādas matu rotas, piespraudes, brilles un makus. Mazākos apmeklētājus priecēs bezmaksas sejiņu apgleznošana un zīmēšanas darbnīca. Tāpat pasākuma apmeklētājiem būs iespējams vērot kuģu modeļu paraugdemonstrējumus “Vindas” dārzā.

VJC “Vinda” parūpēsies arī par maltīti, jo plkst.11 gan mazie, gan lielie pasākuma apmeklētāji aicināti uz zupas vārīšanu un baudīšanu kopā ar bērnu labdarības virtuves pavāriem, bet par muzikāliem priekšnesumiem plkst.13 parūpēsies VJC “Vinda” audzēkņi.

Savukārt no plkst.11 līdz 17 VJC “Vinda” telpās vecākiem būs iespēja tikties ar dažādiem veselības, psiholoģijas un interešu izglītības speciālistiem.

Apvienoto Nāciju Organizācija Starptautisko ģimenes dienu sāka atzīmēt jau pirms vairāk nekā 20 gadiem. Ik gadu otrajā maija svētdienā iedzīvotāji tiek aicināti aizdomāties par ģimeni kā būtisku vērtību un tās lielo nozīmi cilvēku ikdienā, attiecībās un dzīvē, kā arī vairāk laika un uzmanības veltīt saviem ģimenes locekļiem – vecākiem, brāļiem, māsām un bērniem. Starptautiskā ģimenes diena Latvijā tiek svinēta no 2008.gada.