Ziņas

Izklaide

Valmiera atzīmēs 732.jubileju

No 6. līdz 8.augustam Valmiera atzīmēs pilsētas 732.dzimšanas dienu, aģentūru LETA informēja Valmieras Kultūras centra sabiedrisko attiecību vadītāja Līga Tarbuna.

Svētki 6.augustā plkst.19 tiks atklāti ar gājienu “Valmiera lepojas” no Vienības laukuma līdz Hanzas sienai. Pēc gājiena laukumā pie Hanzas sienas notiks atklāšanas koncerts, kurā uzstāsies Valmieras Kultūras centra mākslinieciskās pašdarbības kolektīvi.

“Aicinām uzņēmumus, iestādes, biedrības un ikvienu interesentu piedalīties svētku gājienā, padomājot par vienotu kolektīva vizuālo noformējumu. Dalība svētku gājienā būs iespēja netradicionālā un atraktīvā veidā prezentēt savu organizāciju valmieriešiem un pilsētas viesiem. Īpaši aicinu tajā piedalīties šogad un pagājušajā gadā dzimušo mazuļu vecākus ar savām atvasēm. Priecāsimies, ja 2015.gadā dzimušajiem valmieriešiem līdzi būs Valmieras pilsētas pašvaldības dāvinātās cepurītes,” informējis Valmieras Kultūras centra direktors Toms Upners.

Dalību Valmieras pilsētas svētku gājienā “Valmiera lepojas” iespējams pieteikt līdz 6.jūlijam, sūtot e-pastu uz adresi “evija.dzvinko@valmiera.lv” vai zvanot pa tālruni 64210873. Pieteikumā pašvaldība lūdz norādīt uzņēmuma, iestādes vai organizācijas nosaukumu, kontaktpersonu un provizorisko gājiena dalībnieku skaitu.

Svētku pirmo dienu noslēgs brīvdabas kino seansi vairākās Valmieras vietās. Valmierieši varēs noskatīties dokumentālo kino, spēlfilmu un vērot bilžu un tērpu izrādi “Pils mistērijas”.

Svētku otrajā dienā, 7.augustā, iecerētas vairākas sportiskas aktivitātes – orientēšanās sacensības un velo brauciens ģimenēm, kā arī romantisks un muzikāls atpūtas vakars pie Dzirnavu ezeriņa. Plkst.22 laukumā pie Hanzas sienas notiks grupas “The Sound Poets” koncerts. Svētku otro dienu noslēgs balle, tajā spēlēs grupa “Rock’n’Berries”.

8.augustā valmierieši un pilsētas viesi jau tradicionāli varēs apmeklēt Svētku tirdziņu, kur ik gadu pulcējas vairāki simti tirgotāju. Tirdziņa laikā īpašu programmu sagatavojis Valmieras muzejs – Vecpilsētā ikviens varēs apgūt senās spēles un uzzināt vairāk par to, kā norisinājās dzīve pirms vairākiem gadsimtiem.

Šogad pirmo reizi pilsētas svētkos būs Senioru parks, kurā seniori varēs spēlēt galda spēles un baudīt dažādus muzikālus priekšnesumus. Savukārt Vecpuišu parks jau tradicionāli pārtaps par Bērnu un jauniešu parku, aicinot iesaistīties radošās darbnīcās un uzzināt vairāk par zaļo dzīvesveidu. Vienlaikus pilsētā notiks gan sportiskas, muzikālas, izklaidējošas, gan arī izglītojošas aktivitātes – suņu sacensības, izbraucieni ar laivām Dzirnavu ezeriņā, pludmales volejbola turnīrs, “”Rimi” Vislatvijas Gardo kūku” konkurss, publiskā ekskursija pa Valmieru un citas aktivitātes. Mazākie svētku dalībnieki varēs atpūsties “Annels” piepūšamajās atrakcijās un pārbaudīt savu veiklību un atjautību bērnu piedzīvojumu parkā “Mazais stiprinieks”.

Svētku noslēgumā, 8.augustā, uz Centrālās skatuves uzstāsies “Slavenais Jersikas orķestris”, solisti Igo Fomins, Samanta Tīna un grupa “DaGamba”. Pēc koncerta būs balle līdz rīta gaismai, savukārt pusnaktī, svētku salūta laikā, Valmieras debesīs uzziedēs krāšņi uguns ziedi.