Ziņas

Izklaide

Valmierā atklās Vidzemes mākslinieku darbu izstādi “Es mīlu tevi tā…”

11.aprīlī plkst.13 Valmieras muzejā, plkst.14 Valmieras Kultūras centrā un plkst.14.30 Valmieras integrētajā bibliotēkā tiks atklāta izstāde “Es mīlu tevi tā…”, kuras tēma izvēlēta saskaņā ar šajā gadā Latvijā izsludināto Raiņa un Aspazijas 150.jubilejas gadu.

Kā aģentūru LETA informēja Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību un tūrisma nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste Justīne Deičmane, izstādes moto “Es mīlu tevi tā…” rasts pēc Raiņa dzejoļa.

Plānots, ka izstādē piedalīsies ap 77 māksliniekiem no septiņiem vēsturiskajiem rajoniem – Alūksnes, Cēsīm, Gulbenes, Limbažiem, Madonas, Valkas un Valmieras.

Radošo personību vidū ir 14 Valmieras pilsētas un novadu mākslinieki Anita Jansone-Zirnīte, Biruta un Jānis Jansoni, Antra un Jānis Galzoni, Ieva Lapiņa, Aivars Benužs, Iveta Gudeta, Daina Leite, Kristīne Zemļicka, Silvija Melnūdre, Rīgā strādājošā bijusī Valmieras Mākslas vidusskolas direktore Dace Blūma, valmieriete Ērika Māldere un Aivars Lenkēvičs.

Alūksni pārstāvēs 15 mākslinieki- gleznotāji Rita Balane, Gintars Čerbikovs, Lilija Kukle, Antra Lielmane, Daina Rudzīte, Anita Šteinerte, Ivars Vecāns, Anita Vēliņa, Ojārs Vēliņš un Rauls Zitmanis, Gunārs Ozoliņš – akvareļi, Līga Vēliņa – grafika, Irita Melece – porcelāns, Uģis Puzulis – keramika un Elita Salaka – tekstils.

No Cēsīm būs 20 mākslinieki: glezniecības nozarē Juris Bindemanis, Līva Graudiņa, Ivars Aizkalns, Laima Bikše, Ritums Ivanovs, Reinis Liepa. Laila Balode un Kristīne Rozenberga ar akvareļiem, Ilze Bindemane-Kļava un Jānis Aizkalns – zīmējumi, bet Jānis Galdiņš – grafika. Stājtēlniecību pārstāvēs Matiass Jansons un Vilnis Kļaviņš, keramiku – Vita Vīksna un Normunds Lanģis, stiklu – Eero Rass, metālu – Jānis Martinsons, ādu – Emma Rass un Irēne Martinsone, bet tekstilu – Dagnija Kupče.

Limbažu novadu pārstāvēs deviņi mākslinieki: glezniecība – Jureta Dobenberga, Alise Paegle, Sandra Lagzdiņa, Juris Bindemanis, Aina Tobe, Aivars Romanovskis, Dārta Lote Bērziņa un janvārī mūžībā aizgājusī Limbažu mākslinieku apvienības vadītāja Maija Pīlāga. Keramikas lielās formas izstādīs Imants Klīdzējs.

No Madonas nāks deviņi mākslinieki. Gleznas – Valērijs Baida, Andris Beitāns, Danute Vēze, Maija Jakoviča un Madara Neikena. Akvareļa darbi – Olita Šlesere. Tekstildarbi – Dzintra Vilks un Inese Jakobi. Keramika – Māris Karlsons.

Ar Gulbenes pusi iepazīstinās četri mākslinieki: Ilona Brekte, Rīgā dzīvojošie Kristiāns Brekte un Patrīcija Brekte, kā arī Rasma Pušpure ar rotām.

Savukārt Valku pārstāvēs pieci mākslinieki: Dina Smeltere, Ieva Kampe, Līva Doršs, Maruta Stabulniece un Kristīne Ganiņa.

Tradīcija apkopot Vidzemes mākslinieku darbus vienā izstādē tika ieviesta 20.gadsimta 80.gados kā vairāku zināmu mākslas meistaru sadarbības projekts.

Pirms trim gadiem Vidzemes mākslinieki un mākslas izstāžu kuratori lēma, ka tradīcija jāatjauno, reizi gadā dodot iespēju satikties profesionāliem māksliniekiem, kuru saknes ir Vidzemē. Savukārt skatītājiem tas ļautu vienuviet ieraudzīt jaunākos darbus.

2013.gadā Vidzemes novada mākslas izstāde ar 60 mākslinieku piedalīšanos notika Madonā, bet pirms gada Cēsīs šāda tikšanās pulcēja jau 78 māksliniekus.

Izstādes darbi līdz 16.maijam tiks eksponēti Valmieras muzeja Izstāžu namā un Valmieras integrētajā bibliotēkā, savukārt līdz 30.aprīlim – Valmieras Kultūras centrā.

LETA