Ziņas

Izklaide

Valmierā atklās Sergeja Meļņikova ceļojošo izstādi “Maidana cilvēki”

Šodien plkst.12 Valmierā, pie Vidzemes Augstskolas, tiks atklāta Sergeja Meļņikova ceļojošā izstāde “Maidana cilvēki”, aģentūru LETA informēja Valmieras Kultūras centra sabiedrisko attiecību vadītāja Līga Tarbuna.

Kā informējuši izstādes rīkotāji, izstādē iespējams iepazīties ar 100 Meļņikova darbiem, kas fotografēti Ukrainas galvaspilsētā tā dēvētās Pašcieņas revolūcijas jeb “Eiromaidana” laikā, atgādinot par protesta akcijām, kas norisinājās 2013.gada nogalē un 2014.gada sākumā Kijevas galvenajā laukumā, pulcējot vairākus tūkstošus ukraiņu vienotās demonstrācijās pret toreiz pieņemtajiem valdības lēmumiem.

Mākslinieks sadarbībā ar fonda “Ukrainas dvēsele” pārstāvjiem ir izveidojis ceļojošu fotoizstādi, kas atgādina par personīgās brīvības principu paušanu, cilvēciskajiem pārdzīvojumiem, kā arī atspoguļo spilgtākos mirkļus no Ukrainas jaunlaiku vēsturē svarīgākā notikuma – “Eiromaidana”, skaidrojuši izstādes organizatori.

Iepriekš jau ziņots, ka no 22.oktobra līdz 25.oktobrim izstāde bez starpgadījumiem bija apskatāma Jelgavā, Hercoga Jēkaba laukumā, kur tās atklāšanā piedalījās Ukrainas vēstnieks Latvijā Jevgenijs Perebijnis.

Sabiedrisko kārtību un drošību izstādes vietā uzraudzīja Jelgavas Pašvaldības policija sadarbībā ar Valsts policiju. Pašu izstādes ekspozīciju apsargāja arī brīvprātīgie – galvenokārt motociklistu brālības “Dieva suņi” un militārās tuvcīņas un vēstures apvienības “Tēvijas sargi” biedri.

Latvijā pirmo reizi izstādi “Maidana cilvēki” eksponēja Rīgā 5.oktobrī, kad to atklāja Brīvības bulvārī, Brīvības pieminekļa tuvumā. Izstāde piedzīvoja vairākkārtējus vandaļu uzbrukumus, līdz naktī uz 11.oktobri tā tika nopostīta pilnībā, savukārt 12.oktobrī Rīgas pilsētas izpilddirektors Juris Radzevičs (GKR) apturēja pašvaldības izsniegto atļauju rīkot izstādi, jo organizatori neievērojot likuma prasības, tostarp nenodrošinot pasākuma apsardzi.