Ziņas

Izklaide

Valmierā atklās ceļojošo fotoizstādi “Pārtikas neredzamā puse”

Šodien plkst.17.30 Vidzemes Augstskolas (ViA) Inženierzinātņu kompleksā notiks “National Geographic” ceļojošās fotoizstādes “Pārtikas neredzamā puse” atklāšana, aģentūru LETA informēja Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību un tūrisma nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Kristīne Melece.

Meklējot atbildes uz jautājumu, kur ņemt pietiekami daudz pārtikas deviņiem miljardiem iedzīvotāju 2050.gadā, no 2014.gada maija līdz decembrim žurnālā “National Geographic Latvija” tika publicēta īpaša rakstu sērija, stāstot, kā to izdarīt, nepārslogojot planētu. “Viena no izstādē iekļautajām fotogrāfiju sērijām “Piecu soļu plāns, kā pabarot pasauli?” mudina domāt par draudiem videi, ar ko parasti iztēlojamies mašīnas un skursteņus, nevis pusdienas. Tomēr patiesība ir tāda, ka mūsu nepieciešamība pēc ēdiena rada vienu no lielākajiem draudiem planētai,” teikts izstādes aprakstā.

Izstādes autori, starptautiski atzīti fotogrāfi, dokumentējuši zemnieku dzīvi dažādās pasaules valstīs, atainojot gan tradicionālo lauksaimniecību, sadzīvi un kultūru, gan dabai nodarīto kaitējumu agresīvas lauksaimniecības rezultātā. Fotogrāfijas papildina apraksti, kas sniedz dziļāku ieskatu mūsdienu pārtikas sistēmā, kas lielākoties ir vērsta uz lielo korporāciju peļņas gūšanu un visai kūtri risina pārtikas nodrošinājuma problēmas pasaulē.

“Izstāde liks apmeklētājiem aizdomāties par to, cik izšķērdīgi un vieglprātīgi mēs bieži vien rīkojamies ar pārtiku, nepadomājot par to, ka tās ražošanā ir ieguldīts smags darbs un līdzekļi, kā arī dabas resursi,” uzsver ViA rektors Gatis Krūmiņš. “ViA, kas orientējas uz videi draudzīgu dzīvesveidu un ilgtspēju, ir priecīga divas nedēļas uzņemt pie sevis izstādi, kas pārsteigs ne tikai ar fotogrāfu meistarību, bet arī pievērsīs uzmanību problēmām, ko ikdienā nepamanām,” norāda rektors.

Žurnāla “National Geographic” ceļojošā izstāde ir daļa no sociālās kampaņas par atbildīgu pārtikas patēriņu “Beidz spēlēt pārtikas cirku!”. Izstādi finansē Latvijas Vides aizsardzības fonds.

Izstāde būs apskatāma līdz 24.maijam.

LETA