Ziņas

Sabiedrība

Valmierā arodbiedrību manifestācijā vidzemnieki vienosies kopīgā aizlūgumā

Rīt, kad Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS) organizē valsts mēroga manifestāciju “Par manu un tavu Latviju”, vidzemnieki Valmierā Sv.Sīmaņa baznīcā plkst.12 apvienosies kopīgā aizlūgumā, aģentūru LETA informēja LBAS konsultante darba tiesisko attiecību un darba aizsardzības jautājumos Valmierā Linda Pētersone.

“Citās pilsētās cilvēki ir nolēmuši iziet ielās, bet mēs izvēlējāmies lūgt Dievu par Latviju, par mūsu tautu, par valdību. Lūgsim par taisnīgiem, saprātīgiem un godprātīgiem lēmumiem, lai mūsu domas un darbi būtu gudri un saskanīgi,” par gaidāmo pasākumu stāsta Pētersone.

Uz aizlūgumu Valmierā tiek gaidīti arī citu rajonu pārstāvji, – jau tagad zināms, ka Valmierā ieradīsies pārstāvji no Madonas rajona.

Precīzu aizlūguma dalībnieku skaitu Pētersone pašlaik nevar nosaukt, taču viņa pauda cerību, ka baznīca būs pilna. Lai arī aizlūgums notiks luterāņu baznīcā, arī citu konfesiju pārstāvji tiek aicināti pievienoties.

LETA jau ziņoja, ka ceturtdien, 18.jūnijā, kad paredzēta pēdējā Saeimas sēde pirms gaidāmajām brīvdienām, plkst.12 arodbiedrības visus Latvijas iedzīvotājus aicina uz manifestāciju “Par manu un tavu Latviju” Rīgā, Esplanādē, kā arī četrās citās Latvijas pilsētās – Liepājā, Jelgavā, Daugavpilī un Valmierā.

Kā piektdien pēc Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) sēdes žurnālistiem pastāstīja organizācijas vadītājs Pēteris Krīgers, protesta akcijai Rīgā izvēlēta iespējami plašākā un drošākā vieta, lai neradītu nekārtības un apdraudējumu Vecrīgā esošajiem kultūras pieminekļiem, piemēram, Saeimas ēkai. Tai pašā laikā plānots organizēt mītiņus arī citās Latvijas pilsētās, kuros aicināti piedalīties gan strādājošie, gan bezdarbnieki.

Akcijas dalībnieki kategoriski pieprasīs nesamazināt finansējumu tādām valsts funkcijām kā izglītībai, medicīnai un drošībai, jo līdzekļu samazinājums sabiedrisko pakalpojumu sektorā nozīmējot reālu apdraudējumu Latvijas pastāvēšanai nākotnē. “Jau pašlaik katru gadu Latvija zaudē vismaz 10 000 savu pilsoņu vājās veselības aprūpes sistēmas dēļ, tālāk nav kur atkāpties,” uzskata Krīgers.

Jelgavā arodbiedrību manifestācijas atbalsta masu sapulce notiks Hercoga Jēkaba laukumā, bet Liepājā iedzīvotāju manifestācija plānota Čakstes laukumā.

LETA