Ziņas

Izklaide

Valmierā apskatāmi grāmatu ilustratora Māra Subača darbi

Līdz 30.janvārim Valmieras Valsts ģimnāzijas mākslas galerijā “Ledus pagrabs” apskatāmi mākslinieka un grāmatu ilustratora Māra Subača darbi izstādē “Debesu ainavas”, aģentūru LETA informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Justīne Deičmane.

Kā pastāstīja darbu autors, ekspozīciju veido trīs daļas: “Pirmajā daļā aplūkojami mani linogriezumi un sietspiedes, kas tapuši 1995.-1997.gadā. Linogriezumu tehnika ir manis radīta. Otrajā daļā skatāmi 90.gadu beigās radītie zīmējumi, kas mani nesen “uzrunāja”, proti, bija sajūta, ka pienācis laiks tos atkal parādīt plašākai publikai. Savukārt izstādes trešajā daļā eksponēti pavisam jauni zīmējumi.”

Par saviem zīmējumiem Subačs stāsta, ka tā ir viņa personīga improvizācija – veids, kā uzzīmēt Dieva klātbūtni, kā arī netveramās laicīgās lietas, piemēram, gaisu, smaržu, prieku, mīlestību u.c. “Mani darbi ir meditācijas objekts, proti, tos radot, es meditēju, sakārtoju savas domas, risinu problēmas. Turklāt man patīk “izvilkt no plaukta”, aplūkot un izrādīt savus darbus arī ilgu laiku pēc to izstrādāšanas, jo tie “stāsta” pavisam kaut ko citu,” atzīst Subačs.

Subačs ir dzejisks mākslinieks, kurš savas izjūtas un domas fiksē kontūrzīmējumos. Ar lakonisko, vienkāršo līniju viņš panāk domas blīvumu, rada darbam garīgu piepildījumu. Katru zīmējumu mākslinieks papildina ar rakstītu vārdu vai filozofisku sentenci. Dzimis Rīgā 1963.gadā. 1988.gadā beidzis Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļu, ir Mākslinieku savienības biedrs. Kopš 1997.gada raksta grāmatas un ilustrē. Tās tapušas sadarbībā ar teologu Juri Rubeni.

LETA