Ziņas

Izklaide

Valmierā apskatāma Spānijas mākslinieces Marijas Domingesas Lino personālizstāde

Līdz 2.augustam Valmieras Kultūras centrā apskatāma Spānijas mākslinieces Marijas Domingesas Lino ceļojošā personālizstāde “Iznirstot”, kurā eksponētas 20 lielformāta gleznas.

Domingesa ir māksliniece no Galīsijas, kura studējusi tēlotāja mākslu, centīgi pētījusi gaismu un neskaitāmos veidus, kā to iespējams uztvert. Viņu interesē arī matērija, pat sīkākās tās daļiņas, kurām parasti neviens nepievērš uzmanību.

Māksliniece nodarbojusies arī ar digitālo fotogrāfiju, lai turpinātu pētīt gaismu un iegūtu atbildes uz saviem jautājumiem. Vēlāk viņa atgriezusies pie vizlas, akmens, koksnes, dzelzs un jūras izskalotajām kuģu atlūzām, lietām, kas vienmēr ir bijušas viņai visapkārt.

Izstādē “Iznirstot” eksponētajos darbos māksliniece no jūras dzīlēm ir likusi iznirt titāniem, kas tur mierīgi gulēja, lai gan to tuvums bija jaušams viņas darbos.

Domingesas darbos saskatāmas zināmas praktiskās dzīves iezīmes, kas visu laiku liek iet prom un atgriezties, iet prom vēl tālāk un atgriezties sākuma punktā. Viņa nokāpj no skursteņiem Parīzē vai arī attālinās no guļošajiem kādā Taizemes lidostā, kurus bija fotografējusi nepamodinot. Tad viņa atgriežas vietā, kur ir iespējams turpināt gleznot, rekonstruējot attēlu, kas ir tepat blakus, kā, piemēram, zvejnieces, kas attēlotas viņas pēdējos darbos. Viņas ir kā dievietes, kas stundām ilgi grābj spožās smiltis. Viņām neko nenozīmē vakardiena vai rītdiena, viņas katru dienu dodas jūrā. Jūrai ir īpašas veltes un ceremonija, kas veltīta šīm stiprajām sievietēm ar noliektajām galvām un zābakiem, kas pazuduši staignājā.

Spānijas mākslas darbu izstāde vēl būs apskatāma vairākās Latvijas pilsētās – augustā Liepājā, septembrī Rēzeknē, oktobrī Jēkabpilī, novembrī Daugavpilī, kā arī decembrī Jelgavā.

Izstādi Valmierā organizē Latvijas Lielo pilsētu asociācija sadarbībā ar Spānijas vēstniecību Latvijā.

LETA