Ziņas

Izklaide

Valmierā apskatāma cietuma iemītnieku darbu izstāde

Līdz 28.aprīlim Valmieras Tūrisma informācijas centrā ir apskatāma Valmieras cietuma iemītnieku darbu izstāde, aģentūru LETA informēja Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste Liene Zālīte.

“Valmieras cietuma iemītniekiem – darbu autoriem – šis ir ļoti svarīgs brīdis, jo daudzi kaut ko šādu dara pirmo reizi, apgūstot dažādus mākslinieciskās izpausmes veidus arī pašmācības ceļā. Katram darbam ir savs stāsts un unikalitāte, tie veidoti, domājot par “Mākslas dienu 2016” vēstījumu “Garšas palete”. Radošais process nemaz nav tik viegls. Var secināt, ka skolotājs vai radošo procesu koordinators ir svarīga atbalsta persona, īpaši brīdī, kad sākotnējais entuziasms un apņemšanās zūd. Svarīga ir motivēšana, iedrošināšana un savstarpēja sadarbība, lai process neapstātos, tad arī viss izdodas,” norādījusi Valmieras cietuma Resocializācijas daļas vecākā inspektore Inese Ozola-Bondare.

Izstādē apskatāmi Valmieras cietuma iemītnieku veidoti koka trauki, pastkastītes no koka un metāla, kā arī citi darbi, piemēram, gleznas, kas veidotas no makaroniem un kafijas.

“Apmeklētāji, kuri dosies uz izstādi, varēs redzēt arī Valmieras cietuma iemītnieku radītus lielākus un mazākus kuģus, ko nu jau varētu dēvēt par Valmieras cietuma radošo atpazīšanas zīmi – ar to iespaidīgumu un rūpīgo izstrādi Valmieras cietums ir pamanīts,” uzskata Ozola-Bondare.

Izstādes apmeklējums ir bez maksas.