Ziņas

Sabiedrība

Valmierā aicina pieteikties centrālapkures pabalstam

Līdz 31.martam Valmieras pilsētas pašvaldības Sociālo lietu pārvaldē iedzīvotājiem iespējams pieteikties vienreizējam centrālapkures pabalstam, aģentūru LETA informēja pašvaldības pārstāve Liene Zālīte.

Viena mājsaimniecība var saņemt centrālapkures pabalstu līdz 341 eiro apkures sezonā. Sociālo dzīvokļu īrnieki var pretendēt uz 170 eiro lielu pabalstu apkures sezonā.

Pabalstam var pieteikties mājsaimniecības, kas atzītas par trūcīgām, vai mājsaimniecības, kuru vidējie ienākumi katram mājsaimniecības loceklim pēdējo triju mēnešu laikā nepārsniedz 60% no attiecīgā gada 1.janvārī valstī spēkā esošās minimālās mēneša darba algas apmēra.

Pabalstu var saņemt arī vienatnē dzīvojoši pensionāri vai vienatnē dzīvojošas personas ar invaliditāti, ja viņu ienākumi nav lielāki par 85% no minimālās mēneša darba algas apmēra, kā arī mājsaimniecības, kurās visi mājsaimniecības locekļi ir pensionāri vai personas ar invaliditāti un kuru ienākumi uz katru mājsaimniecības locekli pēdējo trīs mēnešu laikā nepārsniedz 70% no minimālās mēneša darba algas apmēra.

Neizvērtējot mājsaimniecības ienākumus, pabalsts tiek piešķirts mājsaimniecībām, kurās ir 1.grupas invalīds vai bērns invalīds.

Lēmumu par dzīvokļa pabalsta piešķiršanu Valmieras pilsētas pašvaldības Sociālo lietu pārvalde pieņem 20 darba dienu laikā pēc dokumentu saņemšanas.

Valmieras pilsētas pašvaldības Sociālo lietu pārvaldes vadītāja Kaija Muceniece atgādina, ka mājsaimniecībām, kuru apdzīvojamās platības tiek apkurinātas centralizēti, piešķirtais dzīvokļa pabalsts ir netiešs un tas trīs mēnešu laikā pēc lēmuma pieņemšanas tiek pārskaitīts nama apsaimniekotājam.

Iesniegums un citi nepieciešamie dokumenti pabalsta saņemšanai iedzīvotājam jāiesniedz Valmieras pilsētas pašvaldības Sociālo lietu pārvaldē, Lāčplēša ielā 2, 105.kabinetā.