Ziņas

Kriminālziņas

Valkas rajona tiesa skatīs lietu par pustonnas melleņu zādzību

Valkas rajona tiesa šodien skatīs krimināllietu, kurā divas personas apsūdzētas par vairāk nekā 628 kilogramu melleņu zādzību, aģentūru LETA informēja tiesas priekšsēdētāja palīdze Nataļja Oskina. Iepriekš lietas skatīšana tikusi atcelta, jo nav varējuši ierasties visi lietas izskatīšanai uzaicinātie liecinieki, kā arī krimināllietai tika atklāti jauni liecinieki, kuru liecības bija nepieciešams izskatīt.

Kā iepriekš ziņots, 2015.gada augustā apsūdzētās personas divas reizes ieradās vietās, kur glabājās kādam uzņēmumam piederošas kastes ar iepirktām ogām un sēnēm. Abas personas nozaga 628 kilogramus melleņu un 1,5 kilogramus gaileņu, tādējādi cietušajam uzņēmumam nodarot mantisko kaitējumu 1072 eiro apmērā.

Viena no apsūdzētajām personām 2015.gada jūlijā izdarīja zādzību arī no kādas dzīvojamās mājas pagraba telpas nodalījuma, nozogot 61 kilogramu melleņu. Cietušajai personai tika nodarīts mantiskais zaudējums 113 eiro apmērā. Nozagtās mellenes pārdotas tālāk citās ogu iepirkšanas vietās.

Jāpiemin, ka šī ir jau otrā reize, kad krimināllietas izskatīšana tiek pārcelta, sākotnēji tā bijusi paredzēta 2016.gada 26.jūlijā, kad tikusi atcelta, jo apsūdzētie mainīja savu attieksmi pret apsūdzību, tādēļ bija nepieciešama pierādījumu pārbaude.