Ziņas

Sabiedrība

Valkas pašvaldība rīkos publisko apspriešanu par atsevišķu koku ciršanu

No šodienas līdz 23.janvārim Valkas novada dome rīko publisko apspriešanu par atsevišķu augošu koku ciršanu publiski pieejamos objektos Ausekļa ielā, Indriķa Zīles skvērā un Lugažu laukumā, aģentūra LETA noskaidroja pašvaldībā.

Kokus plānots izcirst tāpēc, ka tie zaudējuši dekorativitāti un augtspēju. Noteicošais gan nenoliedzami ir augu veselības stāvoklis. Kopumā plānots nocirst ap 53 kokus – ap 40 ošlapu kļavas Ausekļu ielā, piecas ošlapu kļavas Indriķa Zīles skvērā un vīksnu, bērzu, egli un piecas sudrabegles Lugažu laukumā.

Valkas iedzīvotāji un citi interesenti tiek aicināti rakstiski izteikt viedokli par koku ciršanu visos trīs objektos. Iespējams izmantot domes sagatavoto aptaujas lapu, kas pieejama pašvaldības mājaslapā “www.valka.lv”, Valkas novada domes centrālajā ēkā un pilsētas centrālajā bibliotēkā, kā arī izteikt viedokli brīvā formā.

Anketas iespējams iesniegt Valkas novada domes centrālajā ēkā klientu apkalpošanas speciālistei vai iesniegumiem domātajās pasta kastēs pie šīs un citām domes ēkām. Elektroniski aizpildītājām anketām pašvaldība aicina norādīt subjektu “Aptaujas_anketa” un tās nosūtīt uz e-pasta adresi “novads@valka.lv”.

Nociršanai paredzētie koki Indriķa Zīles skvērā un Lugažu laukumā tiks apsieti ar dzeltenu lenti vai kā citādi iezīmēti.