Ziņas

Sabiedrība

Valkas novadā svinēs Baltā galdauta svētkus

Sagaidot Latvijas valsts simtgadi, Valkas novadā jau šogad, 4.maijā, svinēs Baltā galdauta svētkus, aģentūru LETA informēja Valkas novada domes elektronisko plašsaziņas līdzekļu speciāliste Aira Vērse.

Pasākuma organizatori stāsta, ka svētku mērķis ir uzrunāt, iesaistīt un saliedēt visus Valkas novada iedzīvotājus, vienlaikus padziļinot izpratni par Latvijas valsti, tās veidošanos, vēsturi un kultūru. Šī būs jauna tradīcija, kuras devīze ir “Es esmu Latvija!”, bet kopējais nosaukums – “Baltā galdauta svētki Valkas novadā”.

Jau no plkst.10 svētku dalībnieki būs laipni gaidīti Valkas novadpētniecības muzejā. Ikviens būs aicināts piedalīties performancē “Mans novēlējums Latvijai” un radošajās darbnīcās “Es daļiņa no Latvijas saviem mīļajiem”, kā arī aplūkot Valkas novada mākslinieku darbu izstādi “Eksperiments – mākslas skābeklis”.

No plkst.11 pie balti klātā galda godinās novada ciltsmātes un ciltstēvus. Šogad īpaša uzmanība tiks veltīta Latvijas armijas ģenerālim, divkārtējam Lāčplēša kara ordeņa kavalierim Pēterim Radziņam.

Svētkos piedalīsies Radziņa dzimtas pārstāves Dzintra Celmiņa un Teiksma Slaidiņa. Pasākumu kuplinās vīru kopa “Vilki”, dziedot latviešu karavīru dziesmas, kas skanējušas cauri laikiem.

Iesaistīties “Baltā galdauta svētkos Valkas novadā” aicināts ikviens interesents.