Ziņas

Kriminālziņas

Valkas novadā nozagti 62 m3 kokmateriāla

Aizvadītajā diennaktī saņemta informācija par 70 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Reģistrēti desmit ceļu satiksmes negadījumi, kur vienā no tiem ir divi cietušie. Pie transportlīdzekļu stūres, alkoholisko dzērienu iespaidā, sēdušies seši vadītāji – viens automašīnas un trīs velosipēdu vadītāji, savukārt divi vadītāji lietojuši alkoholu pēc negadījuma. Noformēti 96 administratīvā pārkāpuma protokoli ceļu satiksmes jomā, no kuriem 54 bija par atļautā ātruma pārsniegšanu.

8.jūlijā pulksten 10:15 Salacgrīvas novadā, autoceļa Rīga-Baltezers-Ainaži 65.kilometrā, notika sadursme starp divām automašīnām. Sākotnējā informācija liecina, ka smagās kravas automašīnas “Volvo” vadītājs, neievērojot drošu distanci, izraisīja sadursmi ar priekšā braucošo “Mercedes”. Ceļu satiksmes negadījumā cieta “Mercedes” vadītāja un pasažiere, kuras nogādātas medicīnas iestādē. Policija turpina skaidrot lietas apstākļus.

8.jūlijā reģistrēti divi gadījumi, kad pēc ceļu satiksmes negadījuma izraisīšanas, transportlīdzekļu vadītāji lietojuši alkoholu, kā rezultātā personām tika konstatētas attiecīgi 1,92 un 2,21 promile. Pulksten 04:40 Valmierā “Ford” vadītājs atpakaļgaitā uzbrauca ceļa zīmei, to bojājot. Savukārt Limbažu novadā pulksten 18:30 “Mercedes Benz” vadītāja uzbrauca elektrosadales skapis, to bojājot.

Par alkoholisko dzērienu, narkotisko vai citu apreibinošo vielu lietošanu pēc satiksmes negadījuma, uzliek naudas sodu velosipēda un mopēda vadītājam 170 EUR apmērā, bet cita transportlīdzekļa vadītājam piemēro administratīvo arestu no desmit līdz piecpadsmit diennaktīm, uzliek naudas sodu no 1200 līdz 1400 EUR un atņem transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz četriem gadiem.

8.jūlijā pulksten 18:57 Amatas novada Drabešu pagastā, autoceļa Rīga-Sigulda-Igaunijas robeža 76.kilometrā, policija apturēja automašīnas “Volvo V40” vadītāju, kurš, būdams alkohola reibumā, piedalījās ceļu satiksmē. Vīrietim tika konstatēts 2,18 promiļu stiprs reibums. Noformēts administratīvā pārkāpuma protokols.

Laika posmā no 5.jūlija līdz 8.jūlijam Valkas novadā nozagti 62 m3 kokmateriāla. Policija skaidro notikušā apstākļus un materiālos zaudējumus. Uzsākts kriminālprocess.