Ziņas

Sabiedrība

Valkas novadā no ūdenstilpes izcelti divi bojāgājuši cilvēki

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 10.decembra plkst. 6.30 līdz 11.decembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma trīs izsaukumus – visus uz glābšanas darbiem.

Vakar vēlu vakarā VUGD saņēma izsaukumu uz Valkas novadu, kur uz Gaujas upes attekas bija redzamas divas makšķernieku kastes un pastāvēja iespējamība, ka makšķernieki ir ielūzuši ledū. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka aptuveni 20 metrus no krasta ir salauzts ledus. Pārmeklējot šo vietu, ugunsdzēsēji glābēji atrada un no ūdens izcēla divus cilvēkus. Izmantojot glābšanas dēli, viņi tika nogādāti krastā, kur Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķi konstatēja nāvi.

VUGD atgādina – atrasties uz ūdenstilpju ledus ir bīstami! Vizuāli novērtēts ledus biezums ne vienmēr ir noteicošais faktors drošībai uz ledus, jo biežās laika apstākļu maiņas, mijoties salam ar atkusni, ledus izturību mazina. Jāņem vērā, ka ledus sega uz ūdenstilpēm neveidojas vienmērīgi, tā ir biezāka pie krastiem, bet ūdenstilpes vidū var būt plāna. Līdzās tam ledus būs plānāks arī vietās, kur ir straume, zemūdens avoti, pietekas, niedres, pie tiltu pārvadiem. Turklāt vietām sasnigusī sniega sega var veidot mānīgu priekšstatu par to, ka ledus ir izveidojies pietiekami biezs, lai noturētu cilvēka svaru.

VUGD aicina iedzīvotājus būt līdzatbildīgiem, neriskēt ar savu veselību un dzīvību, kā arī nepaiet vienaldzīgi garām, ja redzat, ka bērni vai pusaudži slidinās pa nedrošo ledu – brīdiniet viņus par bīstamību, bet, ja pamanāt, ka cilvēki ir aizgājuši pārāk tālu no krasta un var rasties problēmas atgriezties atpakaļ, kā arī, ja cilvēks ir ielūzis ledū, nekavējoties zvaniet 112.

Aizvadītajā diennaktī visā Latvijā VUGD saņēma 63 izsaukumus – 24 uz ugunsgrēku dzēšanu, 26 uz glābšanas darbiem, bet 13 izsaukumi bija maldinājumi.