Ziņas

Sabiedrība

Valkas novada domes vadība aicina iedzīvotāju ērtībai pārkārtot autobusu maršrutu uz Valmieru

Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis (Vidzemes partija) ir nosūtījis vēstuli valsts SIA “Autotransporta direkcija” un SIA “VTU Valmiera” par autobusa maršruta Valka-Valmiera pārkārtošanu iedzīvotāju ērtībai, aģentūru LETA informēja Valkas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Aksana Markeviča.

Krauklis vēstulē norāda, ka saistībā ar Valsts ieņēmumu dienesta (VID) struktūrvienības Valkā reorganizāciju vēl vairāk aktualizējas jautājums par ērtu nokļūšanu Valmierā ar sabiedrisko transportu tiem iedzīvotājiem, kuri dzīvo Valkā, bet strādā Valmierā. Pēc 1.maija katru dienu uz Valmieru būšot jābrauc 15 VID darbiniekiem, no kuriem septiņiem nav privātās automašīnas.

“Valkas novada domē ir vērsušies arī AS “Valmieras stikla šķiedra” pārstāvji ar aicinājumu risināt jautājumu par valcēniešiem ērtāku nokļūšanu uz darbu “Valmieras stikla šķiedrā”. Samērā daudzi Valkas iedzīvotāji strādā arī citās institūcijās Valmierā, piemēram, Vidzemes slimnīcā,” stāsta Krauklis.

Lielākajā daļā šo institūciju darbs sākoties ap plkst.8, tādēļ Krauklis uzskata, ka būtu loģiski vai nu pārkārtot esošo autobusu maršrutu tā, lai viens no autobusiem Valmierā pienāktu plkst.7.30 vai plkst.7.45 vai arī izveidot jaunu maršrutu. Tāpat Krauklis aicina apsvērt iespēju šim autobusam izveidot pieturvietu VID ēkas rajonā un pie AS “Valmieras stikla šķiedra”, kā arī piedāvāt iegādāties mēnešbiļeti par izdevīgāku cenu.

“Skaidrs, ka darbaspēka kustība kļūst arvien mobilāka un cilvēki izvēlās dzīvot vienā pilsētā, bet strādāt citā. Tādēļ ir ļoti svarīgi radīt tādus apstākļus, lai tas būtu iespējams, pielāgojoties gan darbiniekiem, gan uzņēmējiem. Šī jautājuma izskatīšanā ceram uz sapratni un pretimnākšanu, jo maršruts patiešām ir pieprasīts un tiks reāli izmantots,” spriež Krauklis.