Ziņas

Sabiedrība

Valkas novada dome apņēmusies arvien mazināt valcēniešu vēlmi deklarēties Valgā

Valkas novada dome apņēmusies arvien mazināt valcēniešu vēlmi deklarēties Valgā, intervijā aģentūrai LETA apliecināja Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis (Vidzemes partija).

“Igaunijā ir augstāks algu līmenis. Motivācija, kāpēc daudzi cilvēki, kas pārceļas uz dzīvi Valkā, bet uzreiz deklarējas Valgā, ir arī pieeja medicīnas pakalpojumiem Igaunijā, kas ir gan labāki, gan lētāki un pieejamāki. Lielākajā daļā gadījumu valcēniešiem ārstēties ir jābrauc uz Valmieru. Arī pabalsti Igaunijā ir lielāki. Ja tev ir bērni, bērnu pabalsti Igaunijā ir lielāki. Ja zaudēsi darbu, Igaunijā saņemsi lielāku bezdarbnieka pabalstu. Tā ir pietiekami liela motivācija, lai izvēlētos deklarēties Igaunijā. Protams, arī igauņi to veicina,” pauž Krauklis.

Lai šo procesu mazinātu, Valkas dome nolēmusi par Eiropas Savienības (ES) fondu naudu ne tikai remontēt ielas, bet arī ieguldīt to ražošanas ēku būvniecībā, lai tiktu radītas jaunas darba vietas, norāda domes vadītājs.

Tāpat tiekot strādāts pie veselības aprūpes pieejamības uzlabošanas. “Katru reizi, kad es satieku veselības ministri Andu Čakšu, cenšos viņu pārliecināt, ka kaut kas ir jādara, lai valcēnieši varētu ārstēties Valgā, bet Latvijas valsts par to samaksātu. Ja saskaitītu kopā, cik valcēniešiem izmaksā braukāšana pie ārstiem uz Valmieru, domāju, ka maksāt par valcēniešu ārstēšanos Valgā būtu izdevīgi gan cilvēkiem, gan valstij. Lai no Valkas aizbrauktu pie ārsta uz Valmieru, ir jātērē visa darba diena. Lai apmeklētu ārstu Valgā, pietiek ar stundu. Bet tādās kopsakarībās Latvijas valstī nav pieraduši domāt,” pauda Krauklis.

Viņš klāstīja arī citās jomās paveikto un iecerēto, vienlaikus uzsverot, ka, protams, svarīga ir arī kopējā ekonomiskā izaugsme, par ko, viņaprāt, daudz tiek runāts, bet darbi, arī šā gada budžeta sakarā, esot pretēji. “Pārāk liels optimists, ka Latvija tuvākajos gados varētu “noķert” Igauniju, es neesmu,” piebilst Valkas mērs.