Ziņas

Sabiedrība

Valkas iedzīvotāji neapmierināti ar biļešu cenas kāpumu sabiedriskajā transportā

Tā kā Valkas pilsētas maršruta autobusā biļetes cena no vakardienas palielināta no 0,35 un 0,50 eiro, pirmajā dienā bija jūtama iedzīvotāju neapmierinātība – daži cilvēki esot izvēlējušies nebraukt ar pilsētas autobusu.

Kā aģentūra LETA noskaidroja uzņēmumā SIA “VTU – Valmiera”, tā kā pēc jauno tarifu stāšanās spēkā vietējās nozīmes maršrutos biļešu cenas nemainās vai samazinās, pretenziju par šo biļešu cenu izmaiņām no iedzīvotāju puses nav. Toties iedzīvotāji priecīgi, ka no Valkas uz Smilteni un Rūjienu var aizbraukt lētāk.

Iepriekš cenas bija apskatāmas autoostā, kā arī pašvaldību un VTU mājaslapās, ziņas tika izsūtītas medijiem (par prognozēm, kā cenas mainīsies, un pēc valsts SIA “Autotransporta direkcija” apstiprinājuma – konkrētās biļešu cenas).

Kā ziņots, no vakardienas, 14.septembra, izmaiņas pakalpojuma tarifos SIA “VTU Valmiera” apkalpotajā teritorijā skars braukšanu ar sabiedrisko transportu bijušā Valmieras, kā arī Valkas rajona robežās, piemēram, Valkā kā novada centrā braukšanas tarifs pilsētas autobusā palielināsies no 0,35 uz 0,50 eiro.

Savukārt, kā aģentūru LETA informēja SIA “VTU Valmiera” sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Bulmeistare, izbraucot no Valmieras kā republikas nozīmes pilsētas, minimālā braukšanas maksa būs 0,60 eiro (līdz šim 0,55 eiro). Šāda cena būs spēkā līdz pirmajai tarifētajai pieturai septiņu kilometru (km) rādiusā ap Valmieru. Tas nozīmē, ka, ja klients no Valmieras brauc līdz pirmajai tarifētajai pieturai, maksa par braucienu palielināsies par pieciem centiem. Pārējos posmos cenas saglabāsies vai kļūs mazākas. Tādējādi – jo garāki posmi jābrauc, jo lētāk klientam tie izmaksās. Turklāt par pieciem centiem cena pieaugs, tikai izbraucot no Valmieras līdz pirmajai pieturai, starp pārējām pieturām minimālais tarifs nemainīsies, paliks 0,55 eiro.

Vietējās nozīmes braucienos tarifs, uzņēmuma sabiedrisko transportu izmantojot maršrutā, kas nepārsniedz 33 km attālumu, paliks līdzšinējais. Dodoties tālākā ceļā, kas pārsniedz 33 km, maksa par braucienu būs zemāka, salīdzinot ar pašreizējo. Piemēram, maršrutā Valmiera-Rūjiena līdz šim autobusa biļete maksāja 2,70 eiro, bet no 14.septembra – 2,30 eiro, maršrutā Valmiera-Mazsalaca braukšanas maksa ir 2,75 eiro, pēc jauno tarifu ieviešanas – 2,35 eiro, Valka-Smiltene pagaidām maksa ir 2,70 eiro, būs – 2,30 eiro, Valka-Rūjiena tagad ir 3,25 eiro, būs 2,65 eiro.

Autobusu biļešu cenas pēc jauno tarifu stāšanās spēkā SIA “VTU Valmiera” apkalpotajā teritorijā apskatāmas uzņēmuma mājaslapā “www.vtu-valmiera.lv”.

Uzņēmums izdevīgākai samaksai par pakalpojumu iesaka iegādāties abonementa biļetes tiem klientiem, kuri konkrētā maršrutā brauc regulāri. Iegādājoties abonementa biļeti konkrētā maršrutā turp un atpakaļ uz piecām dienām, klients ietaupa 20%, septiņām dienām – 25%, savukārt mēnesim – 30% no biļetes cenas.

Jau iepriekš ziņots, ka ar 1.septembri sākta reģionālo vietējo maršrutu autobusu tarifu vienādošana un pirmās izmaiņas paredzētas Bauskas, Tukuma un Aknīstes novadā, aģentūru LETA informēja Autotransporta direkcijā (ATD).

Septembra vidū jaunie tarifi tiks ieviesti vairākos Vidzemes un Zemgales plānošanas reģiona novados. Savukārt Rīgas, Kurzemes un Latgales plānošanas reģionā tarifu izlīdzināšanas process tiks sākts ne ātrāk kā oktobrī.

Ņemot vērā, ka autobusa biļetes cena būs atkarīga no pasažieru mērotā attāluma un patlaban Latvijas reģionos tarifi ir krasi atšķirīgi, braukšanas maksas vienādošanas rezultātā būs posmi, kuros tā paliks nemainīga, samazināsies vai nedaudz palielināsies, skaidro ATD. Vienādojot sabiedriskā transporta tarifus, iedzīvotāji par braucienu sabiedriskajā transportā maksās pēc vienādiem principiem neatkarīgi no vietas, kur tie atrodas.

Ņemot vērā, ka reģionālajā maršrutu tīklā ir ap 7600 reisu ar vairāk nekā 6000 pieturvietu, lai noskaidrotu, par cik centiem mainās biļetes cena, braucot līdz katrai no šīm pieturvietām, direkcija aicina iedzīvotājus sazināties ar attiecīgo pasažieru pārvadātāju uzņēmumu vai Autotransporta direkciju, rakstot uz e-pastu “atd@atd.lv”, sociālajos tīklos “Twitter” un “Facebook” vai zvanot pa tālruni 67686499 un 67502869.

Autotransporta direkcija ir vienotas valsts politikas realizētāja starptautisko pārvadājumu jomā, autotransporta komercpārvadājumu uzņēmējdarbības licencēšanā, kā arī sabiedriskā transporta plānošanā.