Ziņas

Sports

Valkā un Valgā notiks ultramaratons “Neiespējamais skrējiens”

12.novembrī Valkā un Valgā notiks 99 kilometru (km) skrējiens par godu Latviešu pagaidu nacionālās padomes izveidei Valkā 1917.gadā, aģentūru LETA informēja Valkas novada domes Sporta un jaunatnes daļas vadītāja Kristīne Karole.

Sacensību mērķis ir aicināt ikvienu latvieti noskriet par godu Latvijas simtgadei, kā arī attīstīt garo distanču skriešanas tradīcijas Valkas novadā un Valgas apriņķī. Skrējējiem būs iespēja mērot arī īsākas distances, tostarp 990 metru distanci, lai ikvienam būtu dota iespēja piedalīties vēsturiskajā pasākumā.

Viens no nosacījumiem 99 un 49,5 km distanču veikšanai ir, lai sacensību dienā dalībnieks būtu sasniedzis 18 gadu vecumu. Savukārt 24,75 km distanci varēs veikt tie jaunieši, kuri sacensību dienā būs sasnieguši 16 gadu vecumu. Bērni no 12 gadu vecuma varēs skriet 9,9 km garu distances posmu, ja vecāki būs devuši rakstisku atļauju.

Savukārt 990 metru distanci varēs skriet ikviens bez vecuma ierobežojuma un dalības maksas, kā arī netiks uzņemts laiks. Šajā distancē īpaši aicināti piedalīties arī nūjotāji.

Starts būs pie Valgas pilsētas rātsnama – vēsturiskās Latviešu pagaidu nacionālās padomes dibināšanas ēkas – un finišs – pie Valkas pilsētas kultūras nama. 99 km distances skrējējiem būs jāveic četri apļi pa marķētu un drošu 24,75 kilometru apli.

Elektroniski reģistrēties ultramaratonam “Neiespējamais skrējiens” var mājaslapā “www.valka.lv”. Reģistrējoties iepriekš – lētāk.

Sacensības organizē un vada Valkas novada dome sadarbībā ar Valgas pilsētas domi un biedrību “Atbalsts Valkai”. Sacensību laureātiem paredzētas vērtīgas balvas un piemiņas veltes.