Ziņas

Sabiedrība

Valkā sāks Rīgas ielas rekonstrukciju

Vakar, 5. oktobrī, Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis parakstīja līgumu ar SIA “RERE Vide” par Rīgas ielas rekonstrukciju. Kopējā līguma summa ir 1 796 279,89 eiro, portālu eDruva informēja Valkas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Aksana Markoviča.

Pēc viņas teiktā, pilnībā tiks rekonstruēts ielas posms no rotācijas apļa līdz pagriezienam uz Valsts sociālās aprūpes centru Valkas filiāli, kā arī izbūvēs apgaismotu ietvi.

Šis ielas posms reizē ir arī Eiropas nozīmes transporta koridora A3 Rīga-Tartu-Pēterburga posms un ir ļoti sliktā tehniskā stāvoklī. Lielākā darbu daļa tiks veikta par valsts budžeta līdzekļiem. Ieguvēji būs gan visi autobraucēji, gan vietējie iedzīvotāji, jo uzlabosies gan drošība, gan nebūs jālauž savas automašīnas, gan spožāks kļūs pilsētas tēls.

“Esam vienojušies ar būvniekiem, ka šogad darbus pamatā veiks, netraucējot satiksmi. Beidzoties ziemai, rekonstrukcija ritēs maksimāli ātri, lai līdz rudenim visi darbi būtu pabeigti. Skaidrs, ka pie tik dzīvas satiksmes, ilgāki darbi būtu ļoti traucējoši. Ir patiess gandarījums, ka šai rekonstrukcijai izdevās piesaistīt valsts budžeta līdzekļus, jo tikai pašvaldības spēkiem tas nebūtu iespējams,” uzsver Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis.