Ziņas

Izklaide

Valkā notiks otrie Jāņa Cimzes rudens lasījumi

Šodien plkst.10 Valkas pilsētas kultūras namā norisināsies otrie Jāņa Cimzes rudens Valkas lasījumi, kuru tēma būs “Tauta, nācija, identitāte un ieražas”.

Kā aģentūru LETA informēja Valks novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Brūvere, par paražām Ziemeļvidzemē stāstīs Janīna Kursīte-Pakule – habilitētā filoloģijas zinātņu doktore, Latvijas Universitātes profesore, latviešu literatūrzinātniece, valodniece, publiciste un rakstniece.

Rūta Muktupāvela, Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) rektore, profesore, kultūras antropoloģe stāstīs par personības lomu kopienas lokālās un nacionālās identitātes apziņas kultivēšanā.

Sigita Kušnere, Latvijas Universitātes Latviešu literatūras vēstures un teorijas katedras pasniedzēja un festivāla “Pastāvēs, kas pārvērtīsies!” kuratore, lasījumos uzstāsies ar tēmu “Par valsti un tautu. Rainis un Edvarts Virza”.

Inga Barovska – Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes filoloģijas doktora lasījumu tēma būs “Sakrālās un profānās telpas modelis: Valkas piemērs”.

Lasījumus kuplinās Velgas Kriles dzejas lasījums un Imantas Kultūras un atpūtas centra vīru vokālais ansamblis “Harmonija Rīgai” (vadītājs Ārijs Šķepasts).