Ziņas

Sabiedrība

Valkā notiks Lauku diena

Šodien Valkas novadā notiks atvērto durvju diena laukos, aģentūru LETA informēja Valkas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Brūvere.

Zemnieki, lauksaimnieki, agronomi un interesenti no visas Latvijas šogad ir aicināti doties uz Valkas pagasta zemnieku saimniecību (ZS) “Kalnieši”. Pasākumā piedalīsies firmas “Bayer” un “Syngenta”, savukārt ZS “Piekalnes” viesus pusdienās cienās ar kartupeļiem.

Lauku diena sāksies ar izglītojošu semināru, kas norisināsies no plkst.11 līdz 13. Tajā par lauksaimniekiem aktuāliem jautājumiem informēs Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra Valkas nodaļas uzņēmējdarbības konsultante Valda Empele. Par aktualitātēm graudkopības jomā pastāstīs SIA “Elagro trade” tirdzniecības pārstāve Vidzemē Ināra Pakalna. Ar aktualitātēm augu aizsardzībā iepazīstinās firmu “Bayer” un “Syngenta” pārstāvji.

Semināra otrajā daļā no plkst.13 līdz 15 sekos ZS “Kalnieši” lauku apskate, kurā varēs aplūkot gan graudaugu, gan rapša laukus. Trešajā – saviesīgajā – daļā no plkst.15 līdz 17 ZS “Kalnieši” aicinās uz diskusijām, firmas būs paredzējušas pārsteigumus semināra apmeklētājiem.

Lauku dienas mērķis ir veicināt novada atpazīstamību un lauksaimniecības attīstību novadā, kā arī piesaistīt jauniešus darbam laukos.

Pasākumu organizē Valkas novada dome sadarbībā ar Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centru, ZS “Kalnieši” un ZS “Piekalnes”.