Ziņas

Izklaide

Valkā notiks Jāņa Cimzes Jauno talantu konkurss

Valkas novada dome un Valkas Jāņa Cimzes Mūzikas skola sadarbībā ar Latvijas Nacionālo kultūras centru izsludina pirmo starptautisko Jāņa Cimzes Jauno talantu konkursu.

Kā aģentūru LETA informēja Valkas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Brūvere, konkursa mērķis ir sekmēt jauno mūziķu radošo un māksliniecisko izaugsmi, veicināt Latvijas un citu valstu mūzikas skolu pedagogu pieredzes apmaiņu un popularizēt latviešu komponistu skaņdarbus.

Konkursā aicināti piedalīties jaunieši un bērni vecumā līdz 16 gadiem, priekšroka – starptautisko konkursu laureātiem klavieru, stīgu, akordeona, pūšamo un sitamo instrumentu specialitātēs. Konkursā izpildāms viens latviešu komponista un viens brīvas izvēles skaņdarbs. Spēles līmeni vērtēs starptautiska žūrija.

Konkurss notiks no nākamā gada 10.aprīļa līdz 12.aprīlim Cimzes Mūzikas skolā.

Visi konkursa dalībnieki saņems diplomus un piemiņas veltes. Kopējais balvu fonds ir 2000 eiro. Laureāti saņems gan naudas balvas, gan iespēju ierakstīt skaņdarbus skaņu ierakstu studijā un koncerta video ierakstu.

Jauno talantu konkurss notiks katru otro gadu. Tā mākslinieciskais vadītājs Aivars Ikšelis pauž gandarījumu, ka ir atjaunota jauno talantu konkursu tradīcija Valkā – pirms tam ar starptautiskiem panākumiem pilsētā norisinājās jauno mūziķu konkurss “Jauno zvaigznīšu festivāls”.

LETA