Ziņas

Izklaide

Valkā būs apskatāma Aspazijas 150.jubilejai veltīta izstāde

No šodienas līdz 29.maijam Valkas pilsētas kultūras nama pirmā stāva pelēkajā zālē būs apskatāma Valkas starptautiskās mākslas un kultūras biennāles “Dzīve” Valeva Eleranda (Igaunija) darbu izstāde “Sešas reminiscences par Aspaziju”.

Kā aģentūru LETA informēja izstādes kurators Aivars Ikšelis, izstādē aplūkojami Eleranda zīmējumi un Aspazijas dzejoļi, kas veido savstarpēju dialogu starp dažādos laikos dzīvojošiem māksliniekiem. Vienojošā domu stīga mūsdienīgajā uztveres diapazonā – mākslinieku pārdzīvojumu palete no smeldzes līdz uzvaras gandarījumam.

16.martā apritēja 150 gadi, kopš dzimusi dzejniece – viena no izcilākajām personībām Latvijas kultūrvēsturē – Aspazija (Elza Rozenberga).

2014.gada pavasarī pēc Kultūras ministrijas darba grupas Raiņa un Aspazijas jubilejas gada īstenošanai ierosinājuma Nacionālā kultūras padome vienojās 2015.gadu pasludināt par Raiņa un Aspazijas jubilejas gadu, rosinot valsts, pašvaldības un nevalstiskās organizācijas iesaistīties tā norisē ar iniciatīvām, plānojot un īstenojot pasākumus un citas aktivitātes Raiņa un Aspazijas personību un viņu radītā kultūras mantojuma aktualizēšanai. Raiņa un Aspazijas 150 gadu jubileja ir ietverta UNESCO svinamo dienu kalendārā.

LETA