Ziņas

Izklaide

Valkā atklās starptautisko mākslas un kultūras biennāli “Dzīve”

1.maijā plkst.13 Valkas pilsētas kultūras nama mazajā zālē notiks Starptautiskās mākslas un kultūras biennāles “Dzīve” atklāšana.

Kā aģentūru LETA informēja Valkas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Brūvere, par pasākuma moto izvēlēti Raiņa vārdi “Es zinu, jūs, pusvientulīgie garā”.

Pasākuma atklāšanā Raiņa un Aspazijas tēlos iejutīsies Latvijas Nacionālā teātra aktieris Romāns Bargais un Latvijas Televīzijas kultūras ziņu vadītāja Eva Ikstena-Strapcāne. Atklāšanā dzeju lasīs Valkas novada literātu apvienības vadītāja Brūvere, savukārt Valkas novada sieviešu koris “Ziemeļstīga” diriģentes Lienes Babres vadībā sniegs muzikālu priekšnesumu.

Starptautiskā mākslas un kultūras biennāle “Dzīve” Valkā ir unikāls mākslas fakts, kas manifestēs biennāles būtību – mūsdienu un laikmetīgās mākslas, teātra un mūzikas izteiksmju savstarpējās saspēles, kas katru otro gadu notiks Vidzemes pusē Valkā, apmeklētājiem piedāvājot plašu mākslas izstāžu un kultūras pasākumu programmu, kļūstot par nozīmīgu Latvijas kultūras dzīves aktualitāti.

“Mēs dzīvojam laikā, kad retais tic mākslai, jo uzskata to par snobisku,” uzskata izstādes kurators Aivars Ikšelis. “Mūsdienu mākslā ir ļoti grūti atrast kaut ko patiesu, dzīvu, taču tā nav zaudējusi savu galveno uzdevumu atrast ceļu uz plašu auditoriju, uzrunāt daudzus, trāpot sava laikmeta nervā.”

Starptautiskās mākslas un kultūras biennāles “Dzīve” Valkā galvenais uzdevums ir pārvērst pilsētas seju kultūras un mākslas jomās un iepazīstināt visus interesentus ar mūsdienas un laikmetīgās mākslas un kultūras sasniegumiem. Tās mērķis ir arī uzsākt Latvijas pierobežas laikmetīgās mākslas centra izveidi, kurā varētu izstādīt arī daļu no topošā Laikmetīgās mākslas muzeja kolekcijas.

Biennāle noris ar Valkas novada domes un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.

LETA