Ziņas

Izklaide

Valgā notiks militārais festivāls

Valgā no 14.augusta līdz 16.augustam norisināsies VII Starptautiskais Valgas militārās vēstures festivāls, aģentūru LETA informēja Valkas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Brūvere.

“Valgas Militārās vēstures festivāls izceļas ar savu unikālo programmu: interesenti tiks iepazīstināti ar bruņoto spēku struktūrām, būs vērojama kareivju maršēšana, kauju paraugiestudējumi, muzejos būs atvērtas dažādas militārām tēmām veltītas izstādes, notiks senlietu tirdziņš un koncerti. Pasākumā piedalīsies kara vēstures klubi no dažādām valstīm. Ikviens sev atradīs kādu interesantu nodarbi,” informējuši pasākuma organizatori.

Piektdien, 14.augustā, plkst.15 un plkst.18 būs iespējams vērot cilvēka glābšanu no ūdens tilpes ar policijas un robežsardzes piedalīšanos Pedeles upes atpūtas zonā.

Plkst.16 Valgas pilsētas parkā norisināsies Ziemeļu kaujas paraugiestudējums. Plkst.18.30 būs iespējams redzēt Igaunijā rotācijas kārtībā izvietotās ASV vienības gaisa desantu Paju kaujas laukos.

Vakarā plkst.20 jau tradicionāli Pedeles upes pussalā ar koncertprogrammu jau ceturto gadu pēc kārtas notiks koncerts upes ielokā, kurā šogad uzstāsies vairākas Igaunijā iemīļotas grupas, tostarp “2QUICK START”, leģendārais Tenis Megi, Gerta Pabbo un Kristjans Kannukene no raidījuma “Igaunija meklē superzvaigzni”, Nele Līsa Vaikso un citi. Koncerts notiek dvīņu pilsētā, tāpēc koncertā allaž uzstājas arī mākslinieks no Latvijas. Šogad koncertu sniegs arī Andris Ērglis.

Sestdien, 15.augustā, no plkst.8 būs iespēja iegādāties dažādas senlietas un rokdarbus Starptautiskajā senlietu gadatirgū, kā arī vērot aizsardzības dienesta, Zemessardzes, bruņoto spēku u.c. spēku struktūru demonstrācijas.

Plkst.16 norisināsies ikgadējais karavīru maršs, kura laikā būs iespēja redzēt karavīrus vēsturiskos kara mundieros, dažādu laiku militāro tehniku, kā arī NATO iznīcinātāju pārlidojumu. Plkst.19 notiks 1944.gada paraugkauja un plkst.21 koncerts “Zvaigznes militārajās debesīs” ar ansambli “Terminaator” un “Getter Jaani”.

Svētdien, 16.augustā, norisināsies dažādas aktivitātes karavīru nometnē un festivāla noslēgums.