Ziņas

Izklaide

Valgā izstādē kritiski apskatīs Latvijā populāro viedokli, ka Igaunijā klājas daudz labāk nekā Latvijā

Valgas Mākslas un vēstures muzeja izstāžu zālē šodien atklās izstādi “Vieta, kur viss ir labāk”, aģentūru LETA informēja izstādes kuratore Gundega Evelone. Izstādē mākslas un koncepcijas valodā tiks kritiski apskatīts Latvijā populārais viedoklis, ka kaimiņvalstī Igaunijā klājas daudz labāk nekā Latvijā.

Izstādē piesaistītie mākslinieki un mākslas teorētiķi par iepriekšminēto tēmu veido jaunus darbus, tekstus vai idejas, kurās apgāzīs vai apstiprinās pieņēmumu, ka Igaunijā situācija ir labāk nekā Latvijā.

Izstādē piedalīsies tādi mākslinieki un mākslas zinātnieki kā Vika Eksta, Gundega Evelone, Andris Landaus, Andris Maračkovskis, Santa Mičule, Edgars Ošs, Šelda Puķīte un Indreks Grigors, Krišs Salmanis, Ieva Saulīte un Zīle Ziemele

Iepriekšminētie mākslinieki jau iepriekš savā radošajā darbībā skāruši sociāli jūtīgas tēmas un reaģējuši uz vietējām politiskajām aktualitātēm.

Solidarizējoties ar mītu par ekonomiski attīstīto Igauniju, iecerēts, ka mākslinieki veido savus darbus no “budžeta klases” materiāliem.

Izstādes “Vieta, kur viss ir labāk” atklāšana notiks 9.maijā plkst.18 Valgas Mākslas un vēstures muzeja izstāžu zālē, Igaunijā.

Izstādi būs iespējams apskatīt līdz šā gada 3.jūnijam.

Izstādi atbalsta “Igaunijai100” ietvaros īstenotais projekts “100 papeles, Igaunijas Kultūras ministrija un Valgas pilsēta.