Ziņas

Sabiedrība

Valdībai jāizšķiras, vai būs svētki

Par to, būt vai nebūt un kādiem tomēr šovasar būt XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem – tiek spriests darba grupās un padomēs. Notikušas kolektīvu vadītāju un pašvaldību aptaujas. Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska paudusi viedokli, ka “ plānotais “e-dziesmusvētku” risinājums ļaus iestāties pret “dzīves iesaldēšanu” Covid-19 pandēmijas laikā”. Viņasprāt, svētku atcelšana nav pieļaujama, jo nav garantijas, ka arī nākamā gada vasara būs citāda. Ministre atgādina arī, ka šiem svētkiem kolektīvi gatavojušies vairākus gadus, tāpēc, lai gūtu enerģijas lādiņu nākamajam mācību gadam, svētkiem netradicionālā formā būtu jānotiek. “Bērniem nevar nozagt vasaru un kopābūšanas prieku,” teikusi I.Šuplinska.

Valdībai tuvākajā laikā jāpieņem lēmums. Cēsu novada Izglītības pārvaldes vadītāja Lolita Kokina uzsver, ka tiek gaidīts, ko lems valdība. “Tad arī dome pieņems lēmumu. Pedagogi zvana, interesējas, ko teikt bērniem. Nezinu. Valdība sola, ka maijā tiks pieņemts lēmums. Gaidām,” bilst L.Kokina un pastāsta, ka ne visi novada skolēnu kori un deju kolektīvi strādā. “Dziedāt un dejot pie ekrāna, tie nav mēģinājumi. Piekrītu tam, ko televīzijā teica kāda diriģente – pārcelt Skolu jaunatnes svētkus un rīkot kopā ar Vispārējiem svētkiem, kad tiks svinēta Dziesmu svētku 150.gade. Vienu dienu atvēlēt skolēniem. Dziesmu svētki ir Dziesmu svētki. Vai gribam, lai nākamās paaudzes arī dzied un dejo e-vidē? Dziesmu svētku likumā skaidri pateikts, ka tajos piedalās konkursā virzīti dalībnieki. Tagad tiek aicināts katrs, kurš vēlas. Dziesmu svētki – tā ir kvalitāte, kaut kas vairāk nekā ikdiena, ” viedokli pauž Izglītības pārvaldes vadītāja un atgādina, ka jebkurā gadījumā par to, vai bērni piedalīsies svētkos, vispirms jau lems vecāki.

“Gaidām, ko lems valdība, vai būs e-svētki vai ne. Tad kolektīvu vadītāji spriedīs, piedalīties vai ne, tāpat arī vecāki,” saka Amatas novada pašvaldības Apvienotās izglītības pārvaldes Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku koordinators Uldis Blīgzna un atgādina, ka kolektīvu vadītāji nevar pateikt, ja svētki būs, cik kolektīvi tajos varētu piedalīties. Viņš arī pastāsta, ka kolektīvi iespēju robežās strādā gan klātienē ārtelpā pa desmit, gan attālināti.