Ziņas

Sabiedrība

Valdība atbalsta bijušā aprūpes centra “Rauna” palīgēkas pārdošanu

Valdība atbalsta palīgceltnes atsavināšanu bijušās valsts sociālās aprūpes centra (VSAC) “Vidzeme” filiāles “Rauna” ēku kompleksā, nododot to pārdošanai izsolē.

Pašlaik nekustamais īpašums Raunas novadā, Miera ielā 8, atrodas Labklājības ministrija (LM) valdījumā, to savu funkciju īstenošanai līdz slēgšanai izmantoja aprūpes centra filiāle “Rauna”. Kopš filiāles slēgšanas maijā īpašums vairs nav nepieciešams ne ministrijas, ne tās padotības iestāžu funkciju īstenošanai.

Līdz ar valdības lēmumu valsts akciju sabiedrība “Valsts nekustamie īpašumi” varēs nekustamo īpašumu pārdot izsolē.

Atsavināšanā iegūtos līdzekļus pēc atsavināšanas izdevumu segšanas ieskaitīs valsts pamatbudžetā.

Šobrīd gan nav iespējams noteikt summu, kas tiks ieskaitīta valsts budžetā. Pašlaik nav iespējams noteikt īpašuma pārdošanas vērtību, jo nekustamā īpašuma atsavināšana tiks organizēta pēc Ministru kabineta rīkojuma pieņemšanas un tā būs atkarīga no īpašuma tirgus vērtības vērtēšanas dienā.

Jau ziņots, ka LM slēdza VSAC “Zemgale” filiāli “Kauguri” un VSAC “Vidzeme” filiāli “Rauna” un šo aprūpes iestāžu klientus pārvietoja uz VSAC “Rīga” filiāles “Ezerkrasti” jaunatklāto korpusu.

Abas aprūpes iestādes tika slēgtas, jo tās nebija piemērotas klientu vajadzībām. LM šādi plānoja uzlabot dzīves kvalitāti cilvēkiem ar smagiem garīga rakstura veselības traucējumiem.