Ziņas

Sports

Valcēnietim Andrim Dainim zelts Eiropas čempionātā ziemas triatlonā

Foto: no albuma

Aizvadītās nedēļas nogalē pazīstamajā Igaunijas slēpošanas centrā Otepē otro gadu pēc kārtas tika aizvadīts Eiropas čempionāts un vienlaikus arī Latvijas čempionāts ziemas triatlonā. Latvijas čempionāts ietver divas klasiskās disciplīnas – skriešanu un riteņbraukšanu, bet vasaras triatlona trešās disciplīnas – peldēšanas vietā, ir ziemai atbilstošā slēpošana. Ja vasarā sāk ar peldēšanu un beidz ar skriešanu, tad ziemā skriešana ir vispirms, bet pašās beigās norisinās slēpošana un riteņbraukšana paliek pa vidu. 

Valkas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Aksana Markoviča informē, ka elites grupā vispirms bija jāskrien 6 km, tad 14 km jābrauc uz riteņa un noslēgumā 8,1 km jānoslēpo. Šajā grupā ļoti augsto 2. vietu ieguva latvietis Oskars Muižnieks no Alūksnes. Pārējās vecuma grupās distances bija uz pusi īsākas.

Eiropas čempionāta vērtējumā V – 65 – 69.g.grupā:
1. vieta – Andris Dainis – 48:32 (Latvija)
2. vieta – Peter Grünebach – 54:51 (Vācija)
3. vieta – Auti Oot – 56:23 (Igaunija).

Latvijas čempionāta vērtējumā V – 60+g. grupā:
1.vieta – Andris Dainis – 48:32 (Valka)
2. vieta – Pēteris Serovs – 55:35 (Cēsis)
3. vieta – Raimonds Garenčiks – 55:51 (Rīga)
4. vieta – Vilis Mednis – 1: 08:57 (Smiltene)

A.Markoviča piebilst, ka Eiropas čempionāta vērtējumā vairāki Latvijas pārstāvji iekļuva apbalvojamo skaitā.
Tā kā visi spēcīgākie ziemas triatlonisti ir no Eiropas un šogad Pasaules čempionāts nenotiks, tad var neoficiāli uzskatīt, ka godalgoto vietu ieguvēji ir vieni no labākajiem arī pasaulē.