Ziņas

Sabiedrība

Vāks iedzīvotāju parakstus pret sociālā aprūpes centra “Rauna” slēgšanu

Raunas novada dome šodien sāks vākt iedzīvotāju parakstus pret valsts sociālā aprūpes centra (VSAC) filiāles “Rauna” slēgšanu un iesniegs tos Saeimā, aģentūrai LETA pastāstīja Raunas novada domes priekšsēdētāja Evija Zurģe.

Viņa norādīja, ka pašvaldība nevar atļauties vairāk kā 40 cilvēkus bezdarbniekus, jo mazam novadam arī tas ir liels skaitlis.

Zurģe arī minēja, ka Labklājības ministrija (LM) nemaz nebija informējusi pašvaldību un pašu centru, ka to plānots slēgt.

Tāpat Zurģe piebilda, ka jādomā arī par aprūpes centra iemītniekiem, “nevar visur pa priekšu iet tikai nauda”.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja centra “Rauna” vadītāja Lelde Buliņa, trešdien sapulcē ministrija centra darbiniekiem izteica citus darba piedāvājumus, tomēr darbinieki vēl nezina, vai tos pieņemt. Buliņa norādīja, ka vēl tiks runāts par transportu, kā darbiniekus nogādāt citās aprūpes centru filiālēs, jo par personīgajiem līdzekļiem viņi to neizdarīs.

Tāpat viņa kā novada domes priekšsēdētāja uzsvēra, ka novads nevar atļauties 40 bezdarbniekus, jo no 46 centra darbiniekiem, tikai sešiem pienākas valsts pensija.

Atbildot uz jautājumu, kā saistībā ar pārcelšanos jūtas centra iemītnieki, Buliņa stāstīja, ka katrs jūtas citādi, tomēr ir tādi, kuri centrā dzīvo jau ļoti ilgu laiku un nevēlas pārcelties. Viņa uzsvēra, ka daži ir satraukti, ka, iespējams, būs jāšķiras no sava istabas biedra. “Daži ķeras apkārt un saka, ka nekur nebrauks,” piebilda Buliņa.

Jau ziņots, ka LM plāno slēgt VSAC “Zemgale” filiāli “Kauguri” un SAC “Vidzeme” filiāli “Rauna” un šo aprūpes iestāžu klientus pārvietot uz VSAC “Rīga” filiāles “Ezerkrasti” jaunatklāto korpusu, aģentūru LETA informēja LM pārstāve Marika Kupče.

Abas aprūpes iestādes tiekot slēgtas, jo tās neesot piemērotas klientu vajadzībām. LM šādi plāno uzlabot dzīves kvalitāti cilvēkiem ar smagiem garīga rakstura veselības traucējumiem.

Cilvēkus no “Kauguriem” plānots pārcelt, jo filiāles telpu platība ir neatbilstoša noteiktajām higiēnas prasībām. Tāpat šī VSAC telpas neesot piemērotas klientu vajadzībām atbilstošu sociālās rehabilitācijas pakalpojumu nodrošināšanai un saturīgai brīvā laika pavadīšanai.

Savukārt “Raunas” klientus plānots pārcelt, jo nekustamais īpašums, kurā filiāle ir izvietota, nav valsts īpašums un līdz ar to nav iespējams veikt ilgtermiņa ieguldījumus ēku sakārtošanai un nodrošināt pilnvērtīgus sociālās rehabilitācijas pakalpojumus.

LETA