Ziņas

Sabiedrība

Vāks “glābējpakas” vecu cilvēku atbalstam

Šodien vairākās pilsētās Latvijā, tostarp Cēsīs, tiks sākta labdarības akcija, kuras laikā tiks vāktas “glābējpakas” senioru atbalstam, aģentūru LETA informēja Latvijas Samariešu apvienības pārstāve Baiba Pare.

Viņa stāstīja, ka 1.oktobris pasaulē ir Veco ļaužu diena, kuras mērķis ir pievērst plašāku uzmanību senioru dzīves grūtībām, vientuļajiem vecajiem cilvēkiem un sabiedrības straujās novecošanās problēmai.

Šodien akcija no plkst.17 līdz 20 notiks Cēsīs (veikalā “Maxima”, Valmieras ielā 17a), Jelgavā (veikalā “Maxima”, Rīgas ielā 11a) un Kuldīgā (veikalā “Maxima”, Mucenieku ielā 24).

Savukārt rīt, 19.septembrī, akcija no plkst.12 līdz 16 norisināsies Rīgā (veikalā “Maxima”, Augusta Deglava ielā 67), kā arī Cēsīs, Jelgavā un Kuldīgā no plkst.12 līdz 16 jau minētajās vietās.

Pare skaidroja, ka seniori, īpaši Latvijā, ir viena no neaizsargātākajām sabiedrības grupām – viņi spiesti izdzīvot ar nesamērīgi zemu pensiju, ir vientuļi un ar veselības problēmām. Ja ikdienā visu pensiju nākas atdot par dzīvesvietu un medikamentiem, tad pārtikai pāri paliek vairs tikai maizei. Tāpēc “glābējpakās” ikviens tiek aicināts ievietot produktus ar lielu uzturvērtību un ilgu lietošanas termiņu, kā arī kādu saldumu.