Ziņas

Sabiedrība

Vakar Vidzemē dzēsts paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks

Aizvadītajā diennaktī, no 9.oktobra plkst. 6.30 līdz 10.oktobra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) Vidzemē saņēma četrus izsaukumus – divus uz ugunsgrēku dzēšanu, vienu uz glābšanas darbiem, bet vēl viens bija maldinājums, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Vidzemē Sandra Vējiņa.

Vakar plkst. 20.41 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Madonas novada Barkavas pagastu, kur ugunsgrēks izcēlies graudu kaltē. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka graudu kaltes bunkurā dega pupas 8 m² platībā un ventilācijas šahtā putekļi 6 m² platībā. Šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks likvidēts plkst. 1.28. Notikuma vietā strādāja Madonas, Lubānas, Varakļānu un Viļānu ugunsdzēsēji glābēji.

Savukārt plkst. 2.07 tika saņemts izsaukums uz Amatas novada Drabešu pagastu, kur dega malkas šķūnis ar malku 40 m² platībā. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 4.33.

Kopumā Latvijā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests aizvadītajā diennaktī saņēma 38 izsaukumus – astoņus uz ugunsgrēku dzēšanu, 19 uz glābšanas darbiem, bet 11 no izsaukumiem bija maldinājumi.