Ziņas

Sabiedrība

Vakar Valkas novadā dzēsts paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 15.aprīļa plkst. 6.30 līdz 16.aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 25 izsaukumus – 23 uz ugunsgrēku dzēšanu un divus uz glābšanas darbiem.

Plkst. 16.32 tika saņemts izsaukums uz Valkas novada Valkas pagastu, kur ugunsgrēks bija izcēlies šķūņa ēkā. Ugunsdzēsējiem glābējiem ierodoties konstatēts, ka deg saimniecības ēka 170m² platībā un pastāv uguns izplatīšanās draudi. Pēc trīs stundu ilga darba, ugunsdzēsējiem glābējiem izdevās šo paaugstinātas bīstamības ugunsgrēku likvidēt un no liesmām nosargāt blakus esošo dzīvojamo māju un vēl vienu šķūni. Ugunsgrēka dzēšanas darbos iesaistījās arī Kārķu pašvaldības brīvprātīgo ugunsdzēsēju formējums un vietējais iedzīvotājs ar traktortehniku.

Aizvadītajā diennaktī Vidzemē dzēsti 16 kūlas ugunsgrēki:

  • Valmieras pusē – Kocēnu novada Vaidavas pagastā 400m² un 500m²;
  • Cēsu pusē – Amatas novada Nītaures pagastā 1 hektārs, 100m² un 600m², Raunas novada Raunas pagastā 2 hektāri un viens hektārs, Līgatnes novada Līgatnes pagastā 0,6 hektāri, Amatas novada Drabešu pagastā 300m², 500m² un 40m² platībā;
  • Madonas pusē – Madonas novada Bērzaunes pagastā, kur dega kūla un zaru kaudze 110m² platībā;
  • Alūksnes pusē – Robežu ielā Apē 4000m², Alūksnes novada Liepnas pagastā 0,5 hektāri, Apes novada Apes pagastā 80m², Alūksnes novada Jaunlaicenes pagastā 1000m² platībā.

Aizvadītajā diennaktī Vidzemē dzēsti arī četri meža ugunsgrēki – Valkā dega meža zemsedze un kūla 300m² platībā, Beverīnas novada Kauguru pagastā, kur dega meža zemsedze un kūla 2000m² platībā, Valkas novada Valkas pagastā dega mežs un meža zemsedze 3500m² platībā un Smiltenes novada Smiltenes pagastā, kur vakar dega meža zemsedze un kūla 450m² platībā.

Ugunsdzēsēju glābēju palīdzība aizvadītajā diennaktī bija nepieciešama arī Rūjienā, kur dega zaru kaudze 5m² platībā, kā arī Bērzaines ielā Cēsīs, kur dega koka dobums 0,5m² platībā.