Ziņas

Sabiedrība

Vakar ugunsgrēkā Vidzemē gāja bojā divi cilvēki

Aizvadītajās diennaktīs, no 16.marta plkst. 6.30 līdz 19.marta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) Vidzemē saņēma 15 izsaukumus – astoņus uz ugunsgrēku dzēšanu, piecus uz glābšanas darbiem un divi bija maldinājumi.

Plkst. 16.18 VUGD saņēma izsaukumu Vidzemē, kur ugunsgrēks bija izcēlies vienstāvu dzīvojamā mājā. Ugunsdzēsējiem glābējiem steidzoties uz izsaukumu, jau no tāluma bija redzams, ka dzīvojamā māja deg ar atklātu liesmu pilnā platībā. Glābējiem ierodoties konstatēts, ka ēka deg 80m² platībā un tai iebrukušas jumta konstrukcijas. Mēģinot nodzēst ugunsgrēku saviem spēkiem pirms VUGD ierašanās, ugunsgrēkā cieta viens cilvēks, kurš tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Ugunsgrēkā gāja bojā divi nepilngadīgi cilvēki, kuri ugunsgrēka izcelšanās brīdī bija atstāti bez pieaugušo uzraudzības. Plkst. 20.20 šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks likvidēts. Precīzus notikušā apstākļus noskaidros Valsts policija.

Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kur Valkas novada Ērģemes pagastā dega neapsaimniekotas ēkas jumts un siens 42m² platībā, Rīgas ielā, Valmierā dega aktritumi 0,5m² platībā, Alūksnes novada Alsviķu pagastā divstāvu dzīvojamā mājā dega starpstāvu pārsegums 1m² platībā, Mākslinieku ielā, Valmierā dega zaru kaudze 1m² platībā, bet Madonas novada Liezēres pagastā dega šķūnis 50m² platībā.

Aizvadītajās dienās dzēsti arī divi kūlas ugunsgrēki – Priekuļu novada Liepas pagastā pērnā zāle dega 5000m² platībā, bet Lodes ielā Valmierā pērnā zāle dega 500m² platībā.

Aizvadītajās diennaktīs Vidzemē divu dzīvojamo māju dūmvados dega sodrēji – Smiltenes novada Smiltenes pagastā un Gulbenes novada Tirzas pagastā.

Palīdzot nelaimē nonākušiem dzīvniekiem, piektdien ugunsdzēsēji glābēji Madonas novada Bērzaunes pagastā no koka nocēla kaķi.

Visā Latvijā aizvadītajās brīvdienās VUGD saņēma 150 izsaukumus – 93 uz ugunsgrēku dzēšanu, 29 uz glābšanas darbiem, bet 28 no izsaukumiem bija maldinājumi.