Ziņas

Sabiedrība

Vakar ugunsgrēkā Priekuļu novadā gāja bojā viens cilvēks

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 21. decembra plkst. 6.30 līdz 27. decembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 26 izsaukumus – 12 uz ugunsgrēku dzēšanu, deviņus uz glābšanas darbiem, bet pieci no izsaukumiem bija maldinājumi.

Trešdien plkst. 5.30 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Priekuļu novadu, kur bija redzamas liesmas no dzīvojamās mājas. Ierodoties notikuma vieta tika konstatēts, ka vienstāvu dzīvojamā māja deg ar atklātu liesmu un tai ir iebrucis jumts. Ugunsgrēkā gāja bojā viens cilvēks. Plkst. 10.44 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts un tajā 120m² platībā dega ēkas jumta konstrukcijas un mansardstāvs.

Aizvadītajās dienās ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumiem, kuros piektdien Rīgas ielā Valkā vienstāvu dzīvojamā mājā dega pie krāsns novietota malka un starpsiena 10m² platībā, sestdien Smiltenes novada Blomes pagastā atklātā teritorijā dega atkritumi 40m² platībā, Salacgrīvas novada Ainažu pagastā ceļa caurtekā dega riepa 0,5m² platībā, pirmdien Helēnas ielā Alūksnē divstāvu dzīvojamā mājā dega katlu telpa un starpstāvu pārsegums 40m² platībā, Rūpniecības ielā Apē dega vienstāvu ēkas ārsiena 0,5m², otrdien Stacijas ielā Limbažos dega mikroautobuss 8m² platībā, Ziloņu ielā Valmierā neapsaimniekotas ēkas pirmajā stāvā dega sadzīves mantas 10m² platībā, bet trešdien – Alūksnes novada Mārkalnes pagastā trīsstāvu dzīvojamās mājas bēniņos dega siltumizolācija 30m² platībā.

Aizvadītajās dienās ugunsdzēsēju palīdzība bija nepieciešama, lai sakārtotu ceļa braucamo daļu pēc četriem ceļu satiksmes negadījumiem: Gulbenes novada Litenes pagastā, Priekuļu novada Priekuļu pagastā, Limbažu novada Vidrižu pagastā un Līgatnes novada Līgatnes pagastā. Savukārt trešdien Burtnieku novada Valmieras pagastā ugunsdzēsēji glābēji palīdzēja izkļūt no meža četriem cilvēkiem, kuri bija apmaldījušies un kuru automašīna bija iestigusi sniegā.