Ziņas

Sabiedrība

Vakar ugunsgrēkā Madonas novadā gāja bojā cilvēks

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 15.maija plkst. 6.30 līdz 18.maijam plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 15 izsaukumus – četrus uz ugunsgrēku dzēšanu, desmit uz glābšanas darbiem, bet vēl viens bija maldinājums.

Vakar plkst. 15.49 tika saņemts izsaukums uz Madonas novadu, kur pēc sākotnējā informācijas mājai nodedzis jumts. Ierodoties notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka dega vienstāva koka dzīvojamā māja 200m² platībā, kā arī pie mājas piecelta nojume ar traktoru un vieglo automašīnu 22m² platībā. Ugunsgrēkā bojā gāja cilvēks. Mājoklī dūmu detektors nebija uzstādīts. Notikuma vietā strādāja septiņi Lubānas, Madonas un Varakļānu ugunsdzēsēji glābēji. Plkst. 22.05 ugunsgrēks tika likvidēts.

VUGD atgādina, ka no 2020.gada 1.janvāra visos mājokļos ir jābūt uzstādītiem dūmu detektoriem, kas ar skaļas skaņas palīdzību brīdinās par ugunsgrēka izcelšanos. Savukārt, privātmājas papildus ir jānodrošina ar ugunsdzēsības aparātu.

Sestdien Vidzemē tika saņemti seši izsaukumi, kur ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama, jo stiprais vējs uz ceļa braucamajām daļām bija uzgāzis kokus. Šādi izsaukumi tika saņemti uz Madonas novada Lazdonas pagastu, Madonas novada Praulienas pagasti, Varakļānu novada Varakļānu pagastu, kā arī divi izsaukumi uz Alūksnes novada Jaunalūksnes pagastu, kur ugunsdzēsēji glābēji kokus sazāģējā un ceļa braucamās daļas atbrīvoja. Vēl viens izsaukums tika saņemts uz Varakļāniem, kur koks bija uzkritis cilvēkam. Ugunsdzēsēji glābēji cilvēku atbrīvoja un nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem, kur konstatēja viņa nāvi. Notikuma vietā uz ceļa esošais koks tiks sazāģēts un ceļa braucamā daļa atbrīvota.

Sestdien plkst. 16.41 tika saņemts izsaukums uz Pārgaujas novada Stalbes pagastu, kur dega siena rullis 1m² platībā. Plkst. 17.13 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 18.46 tika saņemts izsaukums uz Cesvaines novada Cesvaines pagastu, kur dega vienstāva pirts 40m² platībā un koka terase 40m² platībā. Plkst. 21.12 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 21.08 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Madonas novada Vestienas pagastu, kur dega divstāvu pirts griesti un starpstāvu pārsegums 2m² platībā. Plkst. 22.57 ugunsgrēks tika likvidēts.

Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji saņēma arī divus izsaukumus, kur māju dūmvados dega sodrēji. Šādi izsaukumi tika saņemti piektdien uz Līgatnes ielu Cēsīs, kur mājas dūmvadā dega sodrēji 0,5m² platībā, kā arī sestdien uz Veidenbauma ielu Madonā, kur sodrēji dūmvadā dega 1m² platībā.