Ziņas

Sabiedrība

Vakar ugunsgrēkā Gulbenes novadā cietis cilvēks

Aizvadītajā diennaktī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) Vidzemē saņēma septiņus izsaukumus uz ugunsgrēku dzēšanu, par to portālu eDruva informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Anete Strazdiņa.

Pēc viņas sniegtās informācijas, vakardien plkst. 13.02 VUGD saņēma izsaukumu uz Gulbenes novada Rankas pagastu, kur, saskaņā ar sākotnējo informāciju, divstāvu dzīvojamā mājā bija jūtama gāzes smaka. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ēkas otrā stāva dzīvoklī bija piededzis ēdiens 0,5 m² platībā. Ugunsgrēks tika likvidēts pirms VUGD ierašanās un tajā cieta apmēram 80 gadus vecs vīrietis, kurš bija saindējies ar dūmiem un tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem.

Savukārt plkst. 14.09 tika saņemts izsaukums uz Kluba ielu Alojā, kur trīsstāvu dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 1,5 m² platībā. Plkst. 15.12 ugunsgrēks likvidēts.

Vēlāk, plkst. 15.11, ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Miera Alojā, kur vienstāvu dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji viena kvadrātmetra platībā. Ugunsgrēks likvidēts plkst. 15.39.

Sodrēji deguši arī citviet. Plkst. 15.46 VUGD saņēma izsaukumu uz vienstāvu dzīvojamo māju Līgatnes novadā, kur dūmvadā dega sodrēji viena kvadrātmetra platībā. Plkst. 16.41 ugunsgrēks likvidēts. Šāds pats izsaukums plkst. 17.49 saņemts uz Jūras ielu Alojā. Ugunsgrēks likvidēts plkst. 17.49.

Savukārt plkst. 19.55 VUGD saņēma izsaukumu uz Aiviekstes ielu Lubānā, kur dega vieglās automašīnas motortelpa 1 m² platībā. Plkst. 20.19 ugunsgrēks likvidēts.

Plkst. 23.26 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Blaumaņa ielu Madonā, kur pazemes mūra pagrabā dega atkritumi un sadzīves mantas 20 m² platībā. Ugunsgrēks likvidēts plkst. 00.21.

Visā Latvijā aizvadītajā diennaktī VUGD saņēma 38 izsaukumus, no kuriem 17 bija uz ugunsgrēku dzēšanu un 16 uz glābšanas darbiem, bet pieci no izsaukumiem bija maldinājumi.

Lai gaidāmās Jaunā gada svinības neaptumšotu nelaime, VUGD aicina cilvēkus neaizmirst par drošību – nepārkurināt krāsnis, uzmanīgi apieties ar uguni, neaizmirst nodzēst sveces un ievērot pirotehnikas lietošanas noteikumus!

Ja tomēr svētku laikā ir notikusi kāda nelaime un nepieciešama operatīvo dienestu palīdzība, nekavējoties zvaniet uz tālruņa numuru 112!