Ziņas

Sabiedrība

Vakar ugunsgrēkā Gulbenes novadā cieta viens cilvēks

Aizvadītajā diennaktī, no 6.augusta plkst. 6.30 līdz 7.augusta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) Vidzemē saņēma deviņus izsaukumus – divus uz ugunsgrēku dzēšanu un septiņus uz glābšanas darbiem.

Vakar plkst. 17.18 tika saņemts izsaukums uz Mazsalacas novada Skaņkalnes pagastu, kur dega neapsaimniekota ēka 15m² platībā. Plkst. 18.20 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 21.05 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Gulbenes novada Daukstu pagastu, kur ugunsgrēks bija izcēlies trīsstāvu dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka ar atklātu liesmu deg trešā stāva dzīvoklis 45m² platībā. Mājas iedzīvotāji evakuējās saviem spēkiem pirms VUGD ierašanās. Ugunsgrēkā cieta viens ugunsdzēsējs glābējs, kurš pēc Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķu apskates turpināja ugunsgrēka dzēšanas darbus. Plkst. 23.34 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 2.33 tika saņemts izsaukums uz Salacgrīvas novada Liepupes pagastu, kur dega škūnis. Ierodoties notikuma vietā tika konstatēts, ka ar atklātu liesmu dega šķūnis ar malku 100m² platībā. Plkst. 8.20 ugunsgrēks tika likvidēts.

Ap plkst. 15.00 saņemts izsaukums uz Alūksnes novada Ziemeru pagastā, kur apgāzusies laiva un ūdenī iekrituši četri cilvēki. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka ūdenī atrodas divi cilvēki, kurus ugunsdzēsēji glābēji ar laivas palīdzību izglāba un nogādāja krastā. Līdztekus vēl divus cilvēkus krastā nogādāja divas privātpersonas. Visi četri cilvēki nodoti NMPD mediķiem.

Vakar Gulbenes novada Stāmerienas pagastā ugunsdzēsēji glābēji no ūdenstilpnes izcēla noslīkušu cilvēku, kuru nodeva Valsts policijas darbiniekiem.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās uz diviem izsaukumumiem Valmierā un Salacgrīvas novadā, kur uz ceļa braucamās daļas bija uzkrituši koki. Tie tika sazāģēti un ceļa braucamā daļa operatīvi atbrīvota.

Vakar Valmierā ugunsdzēsēji glābēji mājas pagalmā notvēra čūsku un palaida to brīvībā meža masīvā.