Ziņas

Sabiedrība

Vakar ugunsgrēkā Alūksnē cieta viens cilvēks

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no 2. decembra plkst. 6.30 līdz 5. decembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona pārvalde saņēma 12 izsaukumus –piecus uz ugunsgrēku dzēšanu, divus uz glābšanas darbiem, bet vēl pieci bija maldinājumi.

Vakar plkst. 16.28 VUGD saņēma izsaukumu uz Miera ielu Alūksnē, kur deg vienstāva dzīvojamā māja. Ierodoties notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg vienstāva dzīvojamā ēka 35m² platībā, no ēkas pirmā stāva nāk liesmas. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējies viens cilvēks, vēl viens tika izglābts, bet ugunsgrēkā cieta un tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Notikuma vietā strādāja seši Alūksnes daļas ugunsdzēsēji glābēji. Plkst. 19.35 VUGD darbu notikuma vietā pabeidza.

Piektdien plkst. 17.59 tika saņemts izsaukums uz Limbažu novada Vidrižu pagastu, kur dega vienstāvu pirts griestu pārsegums 2m² platībā. Plkst. 19.32 ugunsgrēks tika likvidēts.

Sestdien pusdienlaikā tika saņemts izsaukums uz Valmieras novada Kauguru pagastu, kur atklātā teritorijā dega gulta 2m² platībā. Ugunsgrēks tika likvidēts pirms VUGD ierašanās.

Sestdien tika saņemts izsaukums arī uz G.Apiņa ielu Valmierā, kur sabiedriskās ēkas pagrabstāvā dega vieglā automašīna 0,5m² platībā.

Sestdien plkst. 20.42 VUGD saņēma izsaukumu uz Valmieras novada Dikļu pagastu, kur vienstāva dzīvojamā mājā dega bēniņu pārsegums un starpsiena 6m² platībā. Plkst. 23.22 ugunsgrēks tika likvidēts.

Sestdien tika saņemts izsaukums arī uz Valmieras novada Skaņkalnes pagastu, kur divstāvu dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 0,5m² platībā.

Katru gadu ugunsdzēsēji glābēji dzēš vairāk nekā 500 ugunsgrēkus, kuros netīrītu skursteņu dēļ deg sodrēji dūmvados. Nereti karstums un dzirksteles no dūmvada iekļūst jumta konstrukcijās, izraisot plašu un postošu ugunsgrēku. VUGD atgādina: ievērojiet piesardzību, izmantojot apkures ierīces un iekārtas, kā arī iztīriet sodrējus no skursteņiem!

Latvijā kopumā aizvadītajās diennaktīs tika saņemti 109 izsaukumi – 38 uz ugunsgrēku dzēšanu, 44 uz glābšanas darbiem, bet 27 izsaukumi bija maldinājumi.