Ziņas

Sabiedrība

Vakar Strenčos degusi kūts 400 kvadrātmetru platībā

Vakar Strenču novada Jērcēnu pagastā degusi kūts 400 kvadrātmetru platībā, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā.

Izsaukums uz ugunsgrēku saņemts ap plkst.19.15, un ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji konstatējuši, ka vienstāvu mūra ēkai deg jumta konstrukcijas, kas daļēji jau iebrukušas. Ugunsgrēka dzēšanu apgrūtinājis tas, ka tuvākā ūdens ņemšanas vieta atradusies 800 metru attālumā no kūts, kas nozīmē, ka ūdens bija jāpieved.

Kopumā paaugstinātas bīstamības ugunsgrēka dzēšanas darbos piedalījās 15 ugunsdzēsēji glābēji no Valmieras, Valkas, Smiltenes un Strenčiem.

VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Sandra Vējiņa informē arī par citiem notikumiem Vidzemē.

29.augustā plkst. 9.15 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Parka ielu Alojā, kur pirmsskolas izglītības iestādē virs durvīm atradās liels iršu pūznis. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka starp ēkas sienu un apšuves dēļiem ložņā lapsenes. Tika atrasts lapseņu pūznis un tas neitralizēts. Glābēji darbus pabeidza plkst. 10.08.

Plkst. 9.15 tika saņemts izsaukums uz Smiltenes novada Smiltenes pagastu, kur Smiltenes tehnikuma dienesta viesnīcas pagrabā atrodas liels iršu pūznis. Ugunsdzēsēji glābēji pūzni ielika maisā un neitralizēja. Darbus glābēji pabeidza plkst. 10.11.

Plkst. 17.51 tika saņemts izsaukums uz Beverīnas novada Trikātas pagastu, Trikātu, kur dega nopļauts labības lauks 100m² lielā platībā. Plkst 18.05 ugunsdzēsēji ugunsgrēku bija likvidējuši.

Plkst.18.08 tika saņemts izsaukums uz Priekuļu novada Priekuļu pagastu, kur uz ceļa braucamās daļas bija uzgāzies koks. Ugunsdzēsēji glābēji koku sazāģēja un ceļa braucamo daļu atbrīvoja jau plkst. 18.48.