Ziņas

Sabiedrība

Vakar Smiltenes novadā dzēsts ugunsgrēks 50m2 platībā

Aizvadītajā diennaktī, no 14.marta plkst. 6.30 līdz 15.marta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) Vidzemē saņēma piecus izsaukumus – divus uz ugunsgrēku dzēšanu un trīs uz glābšanas darbiem.

Plkst. 19.55 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Smiltenes novada Launkalnes pagastu, kur ugunsgrēks bija izcēlies šķūņa ēkā. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka ar atklātu liesmu deg šķūnis un iekšā esošie divi traktori 50m² platībā. Ugunsgrēks likvidēts plkst. 22.53.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros Amatas novada Drabešu pagastā dega sildītājs un elektrības vadi 1m² platībā, bet Gulbenes novada Stardu pagastā dzīvojamās ēkas dūmvadā dega sodrēji 0,2m² platībā.

Vakar ap plkst. 23.30 VUGD saņēma izsaukumu uz Madonas novada Ļaudonas pagastu, kur no avarējušas smagās automašīnas notiek dīzeļdegvielas noplūde un tai ir apgāzusies piekabe. Ugunsdzēsēji glābēji notikuma vietā, izmanotjot absorbentu, noplūdi novērsa un piekabi novietoja atpakaļ uz riteņiem.

Palīdzot nelaimē nonākušiem cilvēkiem, vakar ap plkst. 22.00 Ābeļu ielā Gulbenē ugunsdzēsēji glābēji no grāvja izcēla dubļos iestigušu cilvēku un nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem.

Visā Latvijā aizvadītajā diennaktī VUGD saņēma kopumā 45 izsaukumus – 17 uz ugunsgrēku dzēšanu, 21 uz glābšanas darbiem, bet septiņi no izsaukumiem bija maldinājumi.